Osiedle Swoboda - Niedźwiedź

okładka
Scenariusz: Michał Śledziński
Rysunek: Kamil Kochański

Każdy porządny bestseller musi w dzisiejszych czasach doczekać się sequeli, prequeli a nawet spin-offów. Dotyczy to oczywiście również komiksów, w tym legendarnego Osiedla Swoboda Michała "Śledzia" Śledzińskiego. Dwa pierwsze zbiorcze wydania sprzedały się, zanim wszyscy zainteresowani zdążyli je kupić, a podobny los czeka z pewnością wydanie trzecie. Ten sukces wymagał kapitalizacji, i oto jest – pierwszy oficjalny spin-off Osiedla pod tytułem Niedźwiedź!

Niedźwiedź, dla znajomych "Dźwiedziu", to jedna z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych postaci z Osiedla Swoboda. Wikipedia opisuje go tak: "niski, silny, niemający oporów z wykorzystywaniem przemocy do rozwiązywania problemów. Źródło najdziwniejszych pomysłów na zarobienie pieniędzy. Widziany ostatni raz trzeźwy około marca 1996 roku".

Opowieści o nim zaczęły ukazywać się jeszcze w magazynie "Produkt", gdzie ponad dekadę temu cała historia się zaczęła. Albumowy Niedźwiedź w równych częściach składa się z materiału archiwalnego i premierowego. Scenariusz Niedźwiedzia napisał Śledziu,  zarządca całego Osiedla, a całość fantastycznie narysował Kamil "Kurt" Kochański.

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
8/2014
Liczba stron: 80
Format: 165x230 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 978-83-60915-99-8
Wydanie: I
Cena z okładki: 34,90 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!

blog comments powered by Disqus