Patience

okładka
Scenariusz: Daniel Clowes
Rysunek: Daniel Clowes
Tłumaczenie: Wojciech Góralczyk

Daniel Clowes, jeden z najwybitniejszych współczesnych twórców komiksów, wraca po pięcioletniej przerwie z nową powieścią graficzną – najambitniejszym albumem w dotychczasowej karierze wielokrotnie nagradzanego na całym świecie artysty.

Patience – tytuł pochodzi od imienia bohaterki – to opowieść o zemście, dziejąca się w świecie przyszłości. Jack, centralna postać komiksu, stracił miłość swojego życia w wyniku tajemniczej zbrodni. To wydarzenie wpłynęło destrukcyjnie na całe jego życie, więc gdy wiele lat później trafia mu ręce specyfik pozwalający na podróż w czasie nie zastanawia się długo – wraca w przeszłość, by uratować ukochaną i… siebie. Ale niesamowitych konsekwencji tej decyzji nie jest w stanie przewidzieć.

Clowes bawi się ze schematami opowieści gatunkowych i oczekiwaniami czytelnika. Łączy historię miłosną z kryminałem i szaloną podróżą w czasie. Zaskakuje ze strony na stronę, tworząc poruszającą, pełną akcji, ale i czarnego humoru opowieść, którą krytycy już dziś uważają za najlepsze dzieło autora m.in. Ghost World i Davida Boringa.

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
4/2016
Tytuł oryginalny: Patience
Wydawca oryginalny: Fantagraphics Books
Rok wydania oryginału: 2016
Liczba stron: 184
Format: 200x260 mm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788364858314
Wydanie: I
Cena z okładki: 79,91 zł
Materiały związane z komiksem:


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus