Portfolio - Jerzy Wróblewski

okładka
Scenariusz: Jerzy Wróblewski
Rysunek: Jerzy Wróblewski

Od początku istnienia BB-team zasypujecie nas mailami dotyczącymi archiwów Jerzego Wróblewskiego. Sukcesywnie prezentujemy unikalne fragmenty twórczości Mistrza na naszym blogu. W związku z licznym prośbami postanowiliśmy nadać części z nich wymiar kolekcjonerski i wydać ekskluzywne portfolio Jerzego Wróblewskiego, w skład którego wejdą tak unikatowe pozycje jak:

- Próbna plansza komiksu Kapitan Kloss (tak to nie pomyłka!) wykonana na zlecenie Wydawnictwa Sport i Turystyka na początku 1972 roku.
- Próbna plansza komiksu Lądowanie w Andach - wykonana na konkurs ogłoszony przez wydawnictwo Krajowa Agencja Wydawnicza.
- Pierwsza wersja planszy z komiksu Granatowa Cortina strona 27 - rekonstrukcja zniszczonej planszy.
- Prawdopodobnie próbna plansza adaptacji parakomiksu Długie łodzie Wikingów.
- Próbna plansza komiksu Sheriff's Daughter.
- Próbna plansza z komiksu The Return of Speedy Missile.

Zestaw uzupełnia 8 kartek pocztowych (m.in żart przygotowany na potrzeby amerykańskiego wydania Playboya, reprint poszukiwanej kartki z Kpt. Żbikiem i wiele innych) oraz 6 zakładek m.in. z rysunkami zapowiadającymi opowieści drukowane w "Dzienniku Wieczornym". Całość umieszczona w eleganckiej teczce zaprojektowanej przez Andrzeja Janickiego.

Portfolio ze względu na jego unikatowy charakter - będzie przygotowane w zaledwie kilkudziesięciu ręcznie numerowanych egzemplarzach, co więcej nabywcom możemy zagwarantować, że większość z prac dostępnych w wydawnictwie nie będzie później reprodukowana w żadnej innej formie. Cena tego ekskluzywnego zestawu wynosi 50 pln. Pozycja będzie dostępna podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi (zaprzyjaźnione stoisko Zin Zin Press), być może kilka sztuk zostanie przeznaczonych do sprzedaży internetowej.

BB-team

Wydawnictwo: BB-Team
10/2010
Druk: kolor
Wydanie: I
Cena z okładki: 50 zł

Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus