Profesor Andrews

patronat gildii
okładka
Scenariusz: Dominik Szcześniak
Rysunek: Grzegorz Pawlak (II)

Profesor Andrews był przedstawicielem jednej ze szkół psychologicznych, bardzo ważnej, bardzo głębokiej, mającej przed sobą przyszłość. Jak prawie wszystkie takie szkoły, wywodziła się z psychoanalizy, ale zerwała z korzeniami, opracowała własną metodę, własną teorię, własną historię, własny styl życia, śnienia i wychowywania dzieci. Profesor A. leciał teraz do Polski z torbą książek, z walizką ciepłych rzeczy – powiedziano mu, że grudzień w Polsce jest wyjątkowo mroźny i nieprzyjemny.

Olga Tokarczuk, "Profesor Andrews" z tomu opowiadań "Gra na wielu bębenkach"

Profesor Andrews wylądował w Warszawie w przeddzień wydarzenia, które zmieniło historię Polski. Jaką Polskę zobaczył bohater opowiadania Olgi Tokarczuk? Zobacz to w komiksie!

Ambitnego zadania komiksowej adaptacji fantastycznego opowiadania autorstwa Laureatki Nagrody NIKE i jednej z najpoczytniejszych polskich pisarek podjęli się Dominik Szcześniak i Grzegorz Pawlak.

Dominik Szcześniak - scenarzysta i rysownik, autor scenariuszy m.in. do cyklu Dom Żałoby, albumów Fotostory, Ksionz, Nikifor. Krynica oczami Nikifora.

Grzegorz Pawlak - jeden z najciekawszych twórców komiksów "młodszego pokolenia", twórca m.in. rysunków do jednego z komiksów serii "Dampc" (sc. Jerzy Szyłak).

Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
10/2015
Liczba stron: 32
Format: A4
Oprawa: miękka
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 978-83-7961-108-9
Wydanie: I
Cena z okładki: 24,90 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus