Przebudzenie

okładka
Scenariusz: Scott Snyder
Rysunek: Sean Murphy
Kolor: Matt Hollingsworth
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz

WODA ZALEJE WSZYSTKO

Zaczęło się od rozchodzącego się w głębinach oceanu zewu nieznanej istoty. Nikt nigdy nie słyszał podobnego dźwięku, dlatego rząd Stanów Zjednoczonych poprosił o pomoc doktor Lee Archer, wybitną biolog morską. Lee zgodziła się, ale z oporami, gdyż przed laty ten sam rząd zwolnił ją z Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej (NOAA) za prowadzenie akcji na rzecz ochrony morskich zwierząt. Ani pani doktor, ani kierująca operacją tajna państwowa agencja (która zna istotne dane związane z tajemniczymi dźwiękami) nie spodziewają się, że ich poszukiwania doprowadzą do przerażającego odkrycia...

Dwieście lat później. Świat bardzo się zmienił - lodowce stopniały, wiele lądów znalazło się pod wodą, a ludzie nie są już najgroźniejszymi drapieżnikami na Ziemi. Większość z nich zdaje się przyjmować ten los i nie myśleć o tym, co przyniesie przyszłość. Ale na peryferiach cywilizacji samotna dziewczyna imieniem Leeward wierzy, że odbierze przez radio pewną transmisję, o której legenda mówi, że niesie wskazówki dotyczące tego, jak odmienić oblicze Ziemi.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w mini serii The Wake #1-10.

Scott Snyder pisał scenariusze do komiksów wydawanych zarówno przez DC Comics jak i Marvela. W jego dorobku znajdują się między innymi takie albumy jak Batman: Trybunał sów, Batman: Śmierć rodziny, Amerykański wampir czy Severed - Pożeracz marzeń. Jest również autorem zbioru opowiadań Voodoo Heart. Uczy scenopisarstwa w Sarah Lawrence College oraz na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Mieszka na Long Island z żoną Jeanie oraz synami Jackiem i Emmettem. Uwielbia twórczość Elvisa Presleya.

Sean Murphy zaczął rysować komiksy dość wcześnie. Zanim dołączył do twórców DC Comics, był już znanym twórcą na rynku niezależnym. W DC pracował nad miniseriami Batman/Scarecrow: Year One, Joe the Barbarian, Hellblazer: City of Demons, American Vampire: Survival of the Fittest. Poza DC ukazały się takie tytuły jak Outer Orbit czy Crush. Od czasu do czasu rysuje komiksy do własnych scenariuszy – do tej kategorii należą Off Road oraz Punk Rock Jesus.

Matt Hollingsworth zajmuje się kolorowaniem komiksów od 1991 roku. W tym czasie pracował między innymi nad takimi tytułami jak Kaznodzieja, Hellboy, Daredevil, Hellblazer, The Filth, Catwoman, Gotham Central, Alias, Thor oraz Hawkeye. Przez dwa lata miał okazję pracować przy efektach wizualnych w Stan Winston Studio, Rhythm and Hues oraz Sony Pictures Imageworks. Chciałby podziękować Hiroshiemu Yoshidzie, Moebiusowi oraz Vincentowi van Goghowi za to, że wciąż go inspirują. W 2006 roku przeprowadził się do Chorwacji, gdzie nadal mieszka z żoną Branką i ich synem Liamem.

Wydawnictwo: Mucha Comics
2/2015
Tytuł oryginalny: The Wake
Wydawca oryginalny: DC Comics Vertigo
Liczba stron: 224
Format: A5
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788361319504
Wydanie: I
Cena z okładki: 79 zł


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus