Rewolucje - 1 - Parabola

okładka
Scenariusz: Mateusz Skutnik
Rysunek: Mateusz Skutnik

Wielka rewolucja techniczna to czas wspaniałych wynalazków, wybitnych umysłów i niesamowitych odkryć. Równocześnie to okres złych wynalazków, nieudanych doświadczeń, kuriozalnych pomysłów. Rewolucje opowiadają historie alternatywne, pomysły pojawiające się na jej kartach są fantastyczne, niemożliwe do zrealizowania w rzeczywistości. Album pokazuje wynalazki, które nie dotrwały do naszych czasów, zaginęły w niepamięci, lub okazały się czymś zupełnie innym niż w założeniu. Iście "rewolucyjny" album komiksowy.

Zamieszczona w albumie historia o rakiecie powstała na podstawie pomysłu Nikodema Skrodzkiego, zaś historie o dziecku i trumnie powstały na podstawie pomysłów Anny Jędrzejczak.

*  *  *

'Rewolucje' to pozycja niezwykła na naszym komiksowym rynku. Bez wątpienia warta polecenia każdemu kto czuje się zmęczony trywialnymi historyjkami o poprzebieranych herosach, a do komiksu polskiego podchodzi z dystansem. W przypadku komiksu Skutnika jedyne co 'grozi' czytelnikowi to spotkanie z twórcą niebanalnym i światem przez niego stworzonym.

Karol Konwerski, "KaZet"

W swobodnie zaadaptowanych, czy też stylizowanych realiach końca XIX wieku, Skutnik opowiada własne, oryginalne historie.

Marcin Herman, "Esensja"

*  *  *

Powstały w 2001 roku filmik prezentujący poszczególne etapy powstawania komiksu, który ukazał się w trzy lata później w albumie Parabola.

Wydawnictwo: Egmont
3/2004
Liczba stron: 46
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 83-237-9087-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 18,90 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus