Ryjówka Przeznaczenia - 2 - Norka zagłady

okładka
Scenariusz: Tomasz Samojlik
Rysunek: Tomasz Samojlik

Druga odsłona niesamowitych przygód Dobrzyka, bohaterskiej ryjówki, którą świat poznał w tomie Ryjówka Przeznaczenia!

Ryjówki to niewielkie, ruchliwe i wiecznie głodne ssaki. Niemal bez przerwy polują – nie pogardzą owadem, dżdżownicą, ślimakiem czy małą rybką. Mało kto jednak wie, że ryjówkom przydarzają się też mrożące krew w żyłach przygody.

Zagrożenie ze strony człowieka zaśmiecającego dolinę ryjówek minęło (patrz "Ryjówka przeznaczenia”), ale kłopoty owadożernych mieszkańców lasu się nie skończyły. Przed ryjówką malutką - Dobrzykiem - staje kolejne wyzwanie: inwazja armii norek amerykańskich. Tylko jak poradzić sobie z drapieżnikiem, który nie boi się nikogo i niczego?

Prawdziwe procesy zachodzące w przyrodzie i mnóstwo ciekawostek z życia ryjówek i ich pobratymców w przygodowym sosie - oto czego można się spodziewać po Norce zagłady Tomka Samojlika. A dodatkowo: przyjaźń wystawiona na próbę, wpadanie w tarapaty i wyplątywanie się z nich, pojedynki na pazury, dzioby i ogony oraz wiele, wiele więcej...

Akcja, nienachalne elementy edukacyjne, sympatyczni bohaterowie i ich fascynujący świat - autor przygód Dobrzyka doskonale wciela w życie słynną zasadę Papcia Chmiela, autora Tytusa, Romka i A'Tomka: "Bawiąc uczyć, ucząc bawić".

Norka zagłady ukazuje się w serii "krótkie gadki", poświęconej komiksom dla dzieci i młodzieży.

Publikacja dofinansowana ze środków Polskiej Akademii Nauk.

*  *  *

Perypetie gromadki ryjówek z głównym bohaterem Dobrzykiem na czele urzekają dowcipem, wartką akcją, sympatycznymi wizerunkami.

Ewa Skibińska, Ryms.pl - Wortal o książkach dla dzieci i młodzieży

Gdyby ktoś zadał mi pytanie "jaki jest najlepszy polski komiks, przeczytany przez Ciebie w tym roku?” to bez wahania odpowiedziałbym, że "Ryjówka przeznaczenia".

Maciej Gierszewski, "Kolorowe Zeszyty"

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
2/2013
Liczba stron: 122
Format: 165x235 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-60915-72-1
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,90 zł
Materiały związane z komiksem:


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus