Sala prób

okładka
Scenariusz: Gipi
Rysunek: Gipi

Dla czterech przyjaciół jedyną skuteczną ucieczką od domowych problemów jest muzyka. Tak często, jak tylko mogą spotykają się by razem grać w sali prób, mieszczącej się w garażu wynajmowanym przez ojca jednego z nich. To miejsce jest ich, ale pod pewnym warunkiem - muszą trzymać się z dala od kłopotów.

Któregoś dnia, w czasie pracy nad taśmą demo dla pewnej wytwórni muzycznej, psuje się jeden ze wzmacniaczy. Termin oddania materiału zbliża się nieubłaganie, więc przyjaciele szukając wyjścia z sytuacji podejmą decyzję, która zaważy na przyszłości zespołu i ich relacjach.

Sala prób to opowieść o muzyce, trudnych wyborach i odpowiedzialności. Narysowana w wyjątkowy sposób przez autora ukrywającego się pod pseudonimem Gipi. Ten pochodzący z Włoch twórca jest jednym z najciekawszych współczesnych komiksiarzy. Jego prace doczekały się wydań na całym świecie i przyniosły mu liczne nagrody, m.in. wyróżnienie dla najlepszego albumu na festiwalu w Angouleme w 2006 roku. Sala prób to pierwszy jego komiks, który ukaże się w Polsce.

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
3/2008
Tytuł oryginalny: Questa è la Stanza
Wydawca oryginalny: Coconino Press
Rok wydania oryginału: 2005
Liczba stron: 120
Format: B5
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: matowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-60915-12-7
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,90 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus