Sandman - 5 - Zabawa w ciebie (wyd. II)

okładka
Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunek: Colleen Doran, Dick Giordano, Shawn McManus, George Pratt, Brian Talbot
Tłumaczenie: Paulina Braiter

Piąty tom serii uznanej za jedną z najważniejszych w historii światowego komiksu, która opowiada o Władcy Snów, Sandmanie. W tomie znalazły się dwa wydane w miękkiej oprawie w 2004 roku albumy: Zabawa w ciebie, części 1 i 2.

Piękność z Nowego Jorku o imieniu Barbie okazuje się być zaginioną księżniczką jednej z sennych krain. Jej podwładni proszą ją o pomoc w walce z tajemniczym wrogiem - Kukułką. Barbie rusza w pełną niebezpieczeństw podróż do Krainy snu. A w realnym świecie pomaga jej grupa niezwykłych przyjaciół: drag queen, para punkowych lesbijek oraz kilkusetletnia wiedźma.

Cykl Sandman to mroczna, przepełniona horrorem historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów, nieziemską istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale posiada władzę, o jakiej inni bogowie mogą tylko marzyć - rządzi ludzkimi snami i pragnieniami... A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem... a czasem nawet je zastępują.

Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w komiksie spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród, m.in. Will Eisner Comic Industry Award, Harrey Award oraz World Fantasy Award, nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks.

Wydawnictwo: Egmont
2/2011
Tytuł oryginalny: Sandman: A Game of You
Wydawca oryginalny: DC Comics - Vertigo
Rok wydania oryginału: 1993
Liczba stron: 192
Format: B5
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788323737070
Wydanie: II
Cena z okładki: 89,99 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus