Sandman - Furie

okładka
Scenariusz: Mike Carey
Rysunek: John Bolton
Okładka: John Bolton
Tłumaczenie: Paulina Braiter

Komiks ze świata Sandmana.

Mike Carey i John Bolton opowiedzieli dalszy ciąg znanych z serii Sandman losów Lyty Hall - będącej zarazem zwykłą kobietą i wcieleniem starogreckiej Furii. Jednocześnie przedstawili postać nowego Pana Snów - zaginionego w dziwnych okolicznościach syna Lyty...
Zrozpaczona kobieta przyłącza się do wędrownej trupy aktorskiej i trafia do Aten. Jednak zamiast powrotu do greckich korzeni swego rodu, poznaje mroczną otchłań Hadesu. Staje się pionkiem w niebezpiecznej grze pomiędzy potężnymi bogami z helleńskich mitów: Kronosem, Hermesem i Furiami. Na szczęście wśród okrutnych niebian trafiają się też tacy, którzy potrafią pomagać zwykłym ludziom... A swoje trzy grosze, jak zwykle, musi też wtrącić Sandman.

Mike Carey jest scenarzystą m.in. Lucyfera, Hellblazera i kilku miniserii z cyklu Sandman przedstawia. Rysownik John Bolton współpracował z najsłynniejszymi twórcami przemysłu komiksowego, tworząc Menz Insan, User i Gifts of the Nigth. Pracował także z Neilem Gaimanem przy Arlekinie i walentynkach.

Wydawnictwo: Egmont
5/2009
Tytuł oryginalny: The Sandman Present: The Furies
Wydawca oryginalny: DC Comics - Vertigo
Rok wydania oryginału: 2002
Liczba stron: 96
Format: B5
Oprawa: miękka
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-237-2491-9
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,00 zł
Materiały związane z komiksem:


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus