Science Fiction - 1 - Aldebaran

okładka
Scenariusz: Luiz Eduardo De Oliveira
Rysunek: Luiz Eduardo De Oliveira
Tłumaczenie: Maja Kostecka

Zbiorcze wydanie wszystkich tomów serii science fiction pt.: Aldebaran, autorstwa znanego brazylijskiego scenarzysty i rysownika LEO, który od początku lat 80. XX wieku żyje i publikuje we Francji.

11 lutego 2079 roku to pamiętna data w historii ludzkości - właśnie wtedy założono pierwszą kolonię poza Układem Słonecznym: miasto Anatolię na planecie Aldebaran 4 w konstelacji Byka. Niedługo potem Aldebaran stracił kontakt z Ziemią. Minęło ponad sto lat. Brak komunikacji z macierzą sprawił, że rozwój technologiczny Aldebarana został zatrzymany. Osadnicy żyją w strachu i izolacji.

Pewnego dnia w jednej z wiosek pojawia się tajemniczy mężczyzna i przestrzega mieszkańców przed bliskim nadejściem kataklizmu. I rzeczywiście, wioska zostaje zniszczona przez morską bestię. Ratuje się jedynie kilkoro młodych ludzi. Od tej pory wraz ze ściganymi przez rząd naukowcami będą starali się rozwikłać tajemnicę dziwnych i niszczycielskich zjawisk, które zaczęły nawiedzać wyspy Aldebarana. Rozwiązanie skomplikowanej zagadki okaże się kluczowe dla losów całej planety.

Wydawnictwo: Egmont
3/2009
Tytuł oryginalny: Les Mondes d'Aldébaran
Wydawca oryginalny: Dargaud
Rok wydania oryginału: 1994 - 1998
Liczba stron: 256
Format: 190x260 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-237-2549-7
Wydanie: II
Cena z okładki: 69 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus