Scientia Occulta

Scenariusz: Robert Sienicki
Rysunek: Łukasz Okólski

Scientia Occulta to połączenie komedii fantastycznej z thrillerem oraz szczyptą kryminału noir. Clayton Howard, uliczny magik, żyje sobie radośnie z dnia na dzień, aż do czasu, gdy w jego życie nie wkracza czarna magia i pewna bezradna pani detektyw.

Ludzie zawsze pożądali wiedzy. Zjawiska nadnaturalne fascynowały ich i jednocześnie przerażały. Ale nie zostawiały nikogo obojętnym...

Kate Cooper nie ma najlepszego dnia. Odnalezienie zagubionej małej dziewczynki kończy się porażką, a jej brat rozpływa się w powietrzu na jej oczach. Na dodatek jedyna wskazówka prowadzi do Claytona Howarda - ulicznego magika, który wprowadza ją w świat o istnieniu którego nie miała pojęcia. Świat pełen magii i tajemnic.

Scientia Occulta to fantastyczna komedia kryminalna napisana przez Roberta Sienickiego (The Movie) i narysowana przez Łukasza Okólskiego ("Kolektyw").

Łukasz Okólski - (rysunki) - Urodzony w listopadzie 1989. Student międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Największy farciarz polskiej sceny komiksowej i jeden z wyższych wzrostem. Rysuje głównie komiksy i jako, że nie ma artystycznego wykształcenia panicznie boi się wypominania mu braków technicznych i takichtam. Z Robertem współpracuje również nad serią Recours, publikowaną w magazynie "Kolektyw". Miłośnik koszykówki, zagranicznych seriali i całonocnych posiedzeń przy konsoli. W wolnych chwilach macha flowerstickiem na krakowskim rynku.

Robert Sienicki - (scenariusz) - Urodzony w lipcu 1987. Niedoszły nauczyciel angielskiego, obecnie freelancuje ze swojego mieszkania we Wrocławiu. Kinomaniak i scenarzysta komiksowy z zamiłowania. Współtwórca popkulturowego podcastu/audycji Schwing! oraz redaktor magazinu "Kolektyw". Wieczory dzieli pomiędzy pisaniem scenariuszy do komiksów Recours, Scientia Occulta i Rycerz Janek, a oglądaniem monstrualnej ilości filmów. Wrażenia z nich opisuje w trwającym od 2006 roku serialu komiksowym The Movie. W wolnych chwilach traci czas na patrzeniu się na swoją kolekcję dvd.

Wydawnictwo: Mroja Press
4/2011
Liczba stron: 124
Format: 220x165 mm
Oprawa: twarda
Papier: matowy
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 9788361081869
Wydanie: I
Cena z okładki: 49 zł


Inne komiksy z serii:



blog comments powered by Disqus