Sędzia Dredd - Heavy Metal Dredd

okładka
Scenariusz: Alan Grant, John Wagner
Rysunek: Simon Bisley, John Hicklenton

Sędzia Dredd, jakiego jeszczenie znaliście!

W wyjątkowym zbiorze nieprzyzwoicie niedorzecznych i zabawnych historii!

To opowieści o szaleństwie i rozpasaniu suto zakropione krwią i satyrą, pełne niezwykłych bohaterów jak niebezpieczny mutant Mort Rifkind, pocałunkoboty czy mordercze małpy sterowane przez mohery broniące przyzwoitości!

Tę kolekcję chaosu stworzyli prawdziwi wymiatacze jak scenarzyści John Wagner (Batman/Judge Dredd) i Alan Grant (LOBO) czy uzdolnieni artyści jak Simon Bisley (Sláine) i John Hicklenton (Nemesis The Warlock)!

JIM ALEXANDER

Pracował przy Calhab Justice dla Megazine i innych historiach o Dreddzie.

DAVID BISHOP

Edytor 2000 AD od Świąt Bożego Narodzenia w 1995 roku do lata 2000 roku, odszedł, by zająć się pisaniem na cały etat. Opublikował około 20 książek, napisał sztukę radiową zrealizowaną przez BBC oraz pisał scenariusze do 2000 AD, Judge Dredd Megazine i The Phantom. W 2007 roku zdobył główną nagrodę na PAGE - Międzynarodowych Nagrodach dla Scenarzystów w Los Angeles za scenariusz do krótkometrażowego filmu Danny’s Toys, a ostatnio uzyskał tytuł magistra ze scenopisarstwa na Screen Academy w Szkocji. David prowadzi też bloga

www.viciousimagery.blogspot.com

ALAN GRANT

Bogaty dorobek artystyczny Alana Granta mówi sam za siebie - ponad 300 historii w 2000 AD oraz 250 pasków Sędziego Dredda w czasopiśmie Daily Star. Grant znany jest również poza Najlepszym Komiksem w Galaktyce przede wszystkim fanom Batmana, o którego przygodach pisze już od jakiegoś czasu. Jeden z jego ostatnich projektów to komiksowa adaptacja klasycznych powieści Roberta Louisa Stevensona Porwany za młodu i Doctor Jekyll i Pan Hyde. W projekcie pomaga mu rysownik Cam Kennedy. Grant napisał również scenariusze dla serialu telewizyjnego BBC pt. Ace Lightning and the Carnival of Doom, a obecnie pracuje nad pełnometrażową animacją niemieckiej produkcji.

JOHN SMITH

Niekwestionowany bohater 2000 AD, którego nazwisko sygnuje wiele kreatywnych pozycji, m.in. A Love Like Blood, Devlin Waugh, Firekind, Holocaust 12, Indigo Prime, Pussyfoot 5, Revere, Slaughterbowl i Tyranny Rex. Smith pisywał rówież do Future Shocks, Heavy Metal Dredd, Judge Dredd, Judge Karyn, Pulp Sci-Fi, Robo-Hunter, Rogue Trooper, Tales from Beyond Science, Tales of Mega-City One i Vector 13. Poza Najlepszym Komiksem w Galaktyce Smith pisze również serie takie jak New Statesmen, Straitgate in Crisis, Hellblazer i Scarab dla DC/Vertigo oraz Vampirella i Pantha dla Harris Comics. Obecnie pracuje nad kilkoma projektami w 2000 AD, m.in. współczesnym thrillerem sci-fi pt. Dead Eyes i miejskim horrorem Cradlegrave oraz nad Ship of Fools w Judge Dredd Megazine - historią o szalonym Devlinie Waugh, ilustrowaną przez Petera Dohertiego, która jest kulminacją 23-letnich poszukiwań brata Devlina - Freddiego.

JOHN WAGNER

Wagner pisze dla 2000 AD więcej lat niż jest w stanie policzyć. Pracował między innymi przy Judge Dredd, Strontium Dog, Ace Trucking, Al’s Baby, Button Man i Mean Machine. Poza 2000AD pisał Gwiezdne Wojny, Punishera i niezwykle cenione A History of Violence.

SIMON BISLEY

Bisley zajmuje wyjątkowe miejsce w historii 2000 AD, jako jeden z pierwszych artystów brytyjskich, którzy spopularyzował malarski styl rozpoczęty przez Alberto Brecchia - artystę z Argentyny. Jego dynamiczny styl można podziwiać w dwóch ważnych seriach Najlepszych Komiksów w Galaktyce - A.B.C. Warriors: The Black Hole i Sláine: The Horned God — ciągle niezwykle popularnych pozycjach. Rysował także do Heavy Metal Dredda w Judge Dredd Megazine, niezwykle brutalnym spojrzeniu na Sędziego, zanim skupił się na pracy na wciąż popularnym crossoverze Batman/Sędzia Dredd: Sąd nad Gotham. Bisley udzielał się też w wielu innych komiksach, od legendarnej antologii Heavy Metal po Lobo – sztandarowym renegacie DC Comics. Pracował też w Europie, gdzie jego malarski styl jest niezwykle doceniany.

JOHN HICKLENTON

Hicklenton ilustrował wiele różnych serii zarówno dla 2000 AD, jak i w Megazinie, włączając tytuły takie jak Heavy Metal Dredd, Mean Machine, Nemesis the Warlock, Pandora, Rogue Trooper, Strange Cases i Tharg’s Future Shocks. Jego prace można również podziwiać w Crisis! i Deadline. Ostatnio rysował do Blood of Satanus III w Judge Dredd Megazine i pracował z Patem Millsem nad Zombie World.

BRENDAN McCARTHY

Brendan McCarthy to jeden z pierwszych ważnych artystów w 2000 AD. Stworzył Zenitha razem z Grantem Morrisonem i wielu z niezwykle popularnych ABC Warriors wraz z Patem Millsem ( i innymi). Ilustrował również Sędziego Dredda, Strontium Dog i Tharg’s Future Shocks.

Poza 2000 AD McCarthy pracował również przy Skin w magazynie Crisis, a także przy Strange Days, Paradox! oraz Freakwave w magazynie Vanguard Illustrated. Stworzył również Revolver.

COLIN MACNEIL

MacNeil dołączył do 2000 AD w 1986 roku i od tego czasu pracował przy wielu tytułach takich jak Chopper – Song of the Surfer czy przy niesławnej śmierci Johnny’ego Alphy w Strontium Dog: The Final Solution. Współpracował z Johnem Wagnerem nad zdobywającą nagrody historią America w Judge Dredd Megazine. Pracował również przy tytułach takich jak Shimura, Maelstrom i Fiends of the Eastern Front – Stalingrad. A ostatnio przy Sędzia Dredd –Total War, Cadet, Mutants in Mega-City One i Emphatically Evil: The Life and Crimes of P J Maybe. Możemy również podziwiać jego prace w Bloodquest for Games Workshop. MacNeil maluje również duże abstrakcyjne obrazy. Nazywa to zajęcie swoją terapią!

DEAN ORMSTON

Niezwykłe szkice Ormstona pierwszy raz pojawiły się w Megazinie w epickiej sadze o Dreddzie Judgement Day oraz w popularnym Raptaur. Jest współtwórcą Harke’a i Burra, szkicował również do Heavy Metal Dredd, Judge Death, Missionary Man, Strange Cases i Tales of Telguuth. Poza 2000 AD pracował przy The Crow, The Invisibles, The Monarchy i przy Sandmanie. Brał również udział przy projektowaniu postaci do animowanej serii Reboot.

Wydawnictwo: Studio Lain
6/2016
Tytuł oryginalny: Judge Dredd: Heavy Metal Dredd
Wydawca oryginalny: 2000 AD
Rok wydania oryginału: 2009
Liczba stron: 128
Druk: kolor
Wydanie: I


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!

blog comments powered by Disqus