Atak Tytanów (Shingeki no Kyojin) - 1

okładka
Scenariusz: Hajime Isayama
Rysunek: Hajime Isayama

Atak tytanów (jap. 進撃の巨人 Shingeki no Kyojin, ang. Attack on Titan) – manga napisana i zilustrowana przez Hajime Isayamę. Fabuła koncentruje się wokół życia Erena Yeagera, jego adoptowanej siostry Mikasy Ackerman i ich przyjaciela Armina Arlerta. Żyją oni w świecie, gdzie z powodu niespodziewanego pojawienia się Tytanów – wielkich humanoidalnych potworów zjadających i zabijających ludzi bez wyraźnej przyczyny – resztki ludzkiej populacji chronią się w miastach otoczonych wielkimi murami. Ich życie zmienia się drastycznie po pojawieniu się kolosalnego Tytana, który niszczy mury i ich rodzinne miasto oraz zabija matkę Erena i Mikasy, co sprawia, że parę lat później zaciągają się do wojska, mającego za zadanie walkę z Tytanami i odbicie utraconych terenów.

Anime zadebiutowało 6 kwietnia 2013 na MBS. W produkcji jest film live-action. Cztery gry wideo wyprodukowane przez Nitroplus zostaną wydane jako bonusy do trzeciego i szóstego wydania anime na Blu-ray.

Manga spotkała się ze znakomitym komercyjnym sukcesem. Sprzedała ponad 20 milionów kopii (na czerwiec 2013). Wydanie anime zwiększyło popularność mangi, a także samo anime zostało dobrze odebrane przez krytyków, jak i widzów. Kiedy manga i anime stała się popularna w krajach sąsiadujących z Japonią, tematyka serii była przedmiotem kilku kontrowersji.

Źródło: Wikipedia

Wydawnictwo: JPF - Japonica Polonica Fantastica
5/2014
Format: A5
Oprawa: miękka z obwolutą
Papier: offset
Druk: cz.-b.
Wydanie: I
Cena z okładki: 25,20 zł


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus