Skarga Utraconych Ziem - 1 - Sioban

okładka
Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunek: Grzegorz Rosiński
Kolor: Graza

Do wybrzeży tajemniczej krainy Eruin Dulea, przybywa Seamus wraz z załogą. Jego zadaniem okazuje się znalezienie kobiety imieniem Sioban.
Tymczasem na zamku, położonym w tejże krainie, odbywa się ślub Lady O'Mara - matki Sioban, wdowy po Białym Wilku z demonicznym i budzącym odrazę Lordem Blackmore, wujem dziewczyny. Sioban jest przeciwna temu małżeństwu, dlatego przeżywa ciągły niepokój serca i czuje się samotna. O chwilach smutku pozwalają jej zapomnieć zabawy rycerskie z Droopem oraz zabawne stworzonko - Zog. Matka wychodzi jednak za mąż, dla dobra córki. Pragnie uchronić Sioban przed okrucieństwem maga Bedlama (władcy państwa Eruin Dulea, zabójcy Białego Wilka w bitwie pod Nyr Lynch), który jest w poprawnychukładach z Lordem Blackmore. W imieniu Bedlama na uroczystość weselną, wraz z oddziałem, przybywa Scalag Krwiożerca.

Między nim, a Sioban dochodzi najpierw do sprzeczki, a następnego dnia do pojedynku. Scalag ginie, a jego wojsko zmuszone jest do powrotu bez przywódcy. Wówczas, pod Drzewem Prawdy, Lady O'Mara postanawia wyjawić Sioban historię jej pochodzenia. Dziewczyna dowiaduje się też, czym jest lament zaginionych ziem: legenda głosi, że ten kto go usłyszy - będzie w stanie przeciwstawić się magowi Bedlamowi. Po rozmowie, kobiety powracają do zamku. Zauważa je Seamus...

Wydawnictwo: Egmont
2000
Tytuł oryginalny: Complainte des landes perdues: Sioban
Wydawca oryginalny: Dargaud
Rok wydania oryginału: 1993
Liczba stron: 54
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 832371021X
Cena z okładki: 16,90 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus