Skarga Utraconych Ziem - 2 - Blackmore

okładka
Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunek: Grzegorz Rosiński
Kolor: Graza

W krainie Eruin Dulea zaczynają kwitnąć Drzewa Prawdy. Martwi to maga Bedlama. Przeczuwa on, że wkrótce zabrzmi Lament Utraconych Ziem, który wzburzy kobietę lub mężczyznę do przeciwstawienia się jego panowaniu. Jeden z przybocznych Bedlama wskazuje na Sioban, jako osobę, mogącą zagrozić władcy. Ponadto zarzuca magowi pozostawienie córki Lady O'mara przy życiu. Za swoje oskarżenie ginie, wskutek połknięcia pąku z Drzewa Prawdy na rozkaz Bedlama. Po odejściu przybocznych, mag odprawia tajemniczą ceremonię.

Tymczasem Lord Blackmore wraz z magiem Judą pragną uśmiercić Sioban podczas, gdy ona wraz z Droopem spędza czas nad sadzawką. Kiedy dziewczyna bawi się w wodzie, maska Judy zamienia się w węża, który podpływa do córki Wulffa i atakuje ją. Droop biegnie Sioban na pomoc, lecz zostaje zraniony. Na ratunek dwójce przyjaciół przychodzi Seamus. Odchodząc, każe zastanowić się Sioban, czy zło mieszka w sercu miłości.

Kiedy Pani Gerda opiekuje się rannym Droopem, Lady O'Mara przeżywa upiorną noc z Lordem Blackmore. Natomiast Juda podejmuje kolejną próbę zabicia Sioban. Nie udaje mu się, ponieważ rozlega się Lament Utraconych Ziem. Wówczas do zamku Blackmore przybywają żołnierze Wulffa, polegli podczas bitwy pod Nyr Lynch i zabierają ze sobą córkę Białego Wilka na Utracone Zieme. Tam Sioban odnajduje szkielet swojego ojca. Odczuwa żal i zmęczenie. Zasypia na łące i wtedy słyszy słowa Wulffa o morderczych zamiarach Bedlama względem niej i twierdzy Blackmore'a. Zostaje jej powierzona misja ruszenia na zamek. Na posiadłość męża Lady O'Mara rusza flota Bedlama. Próbuje jej przeszkodzić inna flota - Wojowników Łaski, z Seamusem na czele. Droop, broniący twierdzy, nakazuje skierować katapulty na statki Bedlama. Obrona zamku zostaje jednak przerwana przez maga Judę, który przybywa z pismem od Lorda Blackmore'a o zachowaniu neutralności w walce. Droop odmawia wykonania rozkazu. Między nim, a Judą dochodzi do szamotaniny na blankach zamku. Obaj spadają w przepaść i giną.

Sioban udaje się do obozu maga Bedlama. Tam dowiaduje się od władcy krainy Eruin Dulea, że jest on przyrodnim bratem Białego Wilka. Mag Bedlam zamienia się w Lorda Blackmore'a. Okazuje się, że syn Obli i mąż Lady O'Mara - to jedna i ta sama osoba... Blackmore pragnie zjednoczyć się z Sioban i zadaje jej pytanie: czy zło nie mieszka w sercu miłości? Wnuczka Obli zaprzecza, co doprowadza do szału Blackmore'a. Zamienia się on w potwora, którego ostatecznie Sioban zabija. Z jego ciała wydobywa się "deszcz płomieni", uśmiercający armię Bedlama...

Sioban, witana przez Seamusa, Lady O'Mara i rozentuzjazmowany tłum, wraca jako zwyciężczyni do zamku Blackmore. Zwłoki Droopa zostają położone i spalone na stosie, co wyraża uznanie dla jego zasług i stanowi zaszczyt dla wojownika. Sioban natomiast obejmuje rządy w krainie Eruin Dulea...

Wydawnictwo: Egmont
12/2000
Tytuł oryginalny: Complainte des landes perdues: Blackmore
Wydawca oryginalny: Dargaud
Rok wydania oryginału: 1994
Liczba stron: 54
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 8323798141
Cena z okładki: 16,90 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus