SmallPress Prezentuje - Rotmistrz Polonia | V.S.F.B. | Ultra Minion

okładka
Scenariusz: Łukasz Kowalczuk
Rysunek: Maciej Czapiewski, Łukasz Godlewski, Michał Rydlichowski
Okładka: Unka Odya

PROJEKT NIE DOSZEDŁ DO SKUTKU.
kOMIKS, RACZEJ, NIE ZOSTANIE WYDANY.

*

* STRONA PROJEKTU NA WSPIERAM KULTURĘ *

Egzemplarze komiksu będą wysyłane przed Gwiazdką 2013. Wspierający poznają więc zakończenie wszystkich historii przed osobami śledzącymi je online.

Szczegóły na temat projektu:

Wydawnictwo SmallPress.pl rozpoczęło działalność od wydania dwóch tytułów w "klasycznej", papierowej wersji: Kwiatuszku Macieja Czapiewskiego oraz Miłość Łukasza Godlewskiego.

Pozytywne przyjęcie inicjatywy i dobre recenzje wymienionych tytułów nie znalazły odzwierciedlenia w wynikach sprzedaży. W związku z tym następne projekty zaczęliśmy realizować w sieci. Na początku 2013 roku rozpoczęliśmy publikację trzech webkomiksów do scenariuszy Łukasz Kowalczuka.

Rotmistrz Polonia (rys. Łukasz Godlewski)

Akcja jest osadzona w okresie międzywojnia. Historia opowiada o pierwszym polskim superbohaterze, który powraca z wygnania i musi zmierzyć się z najtrudniejszym przeciwnikiem – Reptilianami, którzy manipulują rodzajem ludzkim od tysięcy lat.

http://smallpress.pl/rotmistrz/

    

Ultra Minion (rys. Maciej Czapiewski)

Pozbawiona dialogów, mroczna historia fantasy o władzy i zemście. Na czele rewolty, która chce obalić potężnego Overlorda staje jeden z minionów – niewolników znajdujących się poza hierarchią społeczną.

http://smallpress.pl/ultraminion/

   

Valiant Skateboarding French Bulldogs (rys. Michał Rydlichowski)

To bardzo proste. Francuskie buldogi są fajne. Deskorolka jest fajna. Komiksy i filmy o takich bohaterach jak Żółwie Ninja są też fajne. A gdyby tak spróbować stworzyć coś inspirowanego tym wszystkim? VSFB to kolorowa historyjka dla małych i dużych dzieci.

http://smallpress.pl/vsfb/

   

Historie prezentowane na internetowych stronach zostaną zakończone i wejdą w skład jednego tomu pod tytułem SmallPress.pl Prezentuje. Będzie on wzbogacony o bonusy i podziękowania dla osób, które wsparły projekt.

Autorzy.

Łukasz Godlewski

Urodzony w 1983 roku. Mieszkaniec Gdańska. Z wykształcenia konserwator zabytków, technik architekt, magister europeistyki. Rysuje odkąd pamięta. Osiem lat temu postanowił zmierzyć się z komiksem i tak mu zostało. Jego prace można zobaczyć w „Komiksowni”, jest weteranem Projektu 24. Zdarzy mu się zdobyć wyróżnienie – publikacja ilustracji w Neuromachii. Rok 2012 był bardzo pracowity. Nakładem SmallPress.pl ukazał się albumowy debiut Miłość. Do scenariusza Bartka Biedrzyckiego powstał Spełniony sen. Rzecz o hrabim Witoldzie Skórzewskim i powstaniu Konstancina. Aktualnie pracuje nie tylko nad przygodami Rotmistrza Polonii, więc miejcie się na baczności.

http://lukgod.blogspot.com/

Maciej Czapiewski

Rocznik 1982. Twórca ilustracji i komiksów, miał też jednorazowe przygody z plakatem, storyboardem i okładką płyty. Publikował komiksy w zinach „Biceps”, „Kolektyw” i „Deus ex Machina”, brał również udział w Projekcie 24. Na Bałtyckim Festiwalu Komiksu 2011 ukazał się jego kserowany komiks pod tytułem Czarny Pan. Pełnometrażowy komiksowy debiut Kwiatuszku spotkał się z dobrym przyjęciem (mnóstwo egzemplarzy nadal czeka na chętnych!). Prywatnie szczęśliwy mąż Ewy i nieszczęśliwy właściciel kota.

http://fantastyczny-czas.blogspot.com/

Michał Rydlichowski

Urodzony w 1986 roku. Z wykształcenia architekt, z wyboru po prostu rysownik, twórca wszystkiego co pozwala spędzać długie godziny nad kartką z ołówkiem w ręku. Jak dotąd zajmował się projektowaniem plakatów, okładek płyt, nadruków na koszulki i innych rzeczy gwarantujących mały rozgłos i jeszcze mniejsze dochody. VSFB to jego pierwsze podejście do dłuższej formy komiksowej.

http://www.ndzwart.com/

Łukasz Kowalczuk

Urodzony w 1983 roku. Z wykształcenia nauczyciel, z zawodu grafik, z zamiłowania twórca komiksowy. Twórca zina "Nienawidzę Ludzi", założyciel mini-wydawnictwa SmallPress.pl. Od 2012 roku prowadzi stronę Szlam.net, która skupia się na produktach popkultury, o których nie przeczytacie nigdzie indziej. Publikuje również krótkie teksty i historyjki w innych miejscach. W 2013 roku, nakładem wydawnictwa Centrala, ukaże się jego książka o nieodżałowanym TM-Semic.

Http://smallpress.pl/nienawidzeludzi/

Wydawnictwo: SmallPress
Liczba stron: 100
Format: 165x240 mm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b. + kolor
Wydanie: I
Cena z okładki: 35 zł

Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus