Spełniony sen - Rzecz o hrabim Witoldzie Skórzewskim i powstaniu Konstancina

okładka
Scenariusz: Bartek Biedrzycki
Rysunek: Łukasz Godlewski

Komiks, przybliżający postać hrabiego Witolda Skórzewskiego i historię o założeniu przez niego nowoczesnego letniska pod Warszawą.

Spełniony sen. Rzecz o hrabim Witoldzie Skórzewskim i powstaniu Konstancina to historyczno-biograficzna opowieść o życiu hrabiego i jego pracy nad stworzeniem nowoczesnej miejscowości letniskowej, zaczynająca się od historii dóbr oborskich, a kończąca się wraz z jego tragiczną śmiercią w 1912 roku. Na kartach komiksu zobaczyć można znajome mieszkańcom miejsca (zarówno współczesne jak i historyczne), obiekty architektoniczne, przeczytać najważniejsze fakty i ciekawostki z pierwszego okresu tworzenia się obecnej tkanki miejskiej nad Jeziorką.

Łukasz Godlewski, urodzony w 1983 roku. Gdańszczanin. Rysuje odkąd pamięta, od 2005 r. postanowił zmierzyć się z tematem rysowania komiksów i tak mu zostało. Weteran polskiej edycji "24hour comics day". Niedawno zadebiutował swoim autorskim komiksem Miłość wydawnictwa SmallPress.

Bartek Biedrzycki, urodzony w 1978 roku. Mieszkaniec Konstancina-Jeziorny z babki-prababki. Komiksami interesuje się od dziecka, od kilku lat jest scenarzystą (seria Co mówiłem, durniu?, antologia Gniazdo Światów), wydawcą (imprint Dolna Półka) i publicystą komiksowym. W rodzinnym mieście prowadzi lokalny portal i robi setki zdjęć.

Wydawnictwo: Konstancinski Dom Kultury
11/2012
Liczba stron: 16
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b.
Wydanie: I


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus