Artykuł "Spider-Man (TM-Semic): (3/1991) Spotkanie z Chance'm / Super BUM!"

Autor: surmik

Są dwie rzeczy, dla których warto odnotować ten album. Po pierwsze, na jego łamach debiutował nowy rysownik pająka, którego nie trzeba fanom przedstawiać: Todd McFarlane. Po drugie, wspomniany wyżej artysta stworzył w tym komiksie wraz z Davidem Michelinem najpopularniejszego złoczyńcę w historii Marvela, Eddiego Brocka znanego także jako Venom.
A co poza tym? Nie za wiele. Fundacja Życia planuje stworzenie supernowoczesnego kompleksu dla multimilionerów na wypadek wybuchu trzeciej wojny światowej. W celu kradzieży potrzebnego ekwipunku i uzbrojenia wynajmuje Chance'a super-złoczyńce. Tak się niefortunnie jednak składa, że transport broni, na który napada Chance obserwuje zapracowany fotoreporter Peter Parker, przeżywający problemy z aklimatyzacją w środowisku swojej młodej żony i jednocześnie powracający na studia... Czy mam coś dodać?
Chance to dziwny gostek, ma fajny kostium i wąsik pod nosem, lubi ryzyko, pieniądze i piekne kobiety. Nie posiada żadnych supermocy ale jakimś sposobem jego stopy zamieniają sie w silniki rakietowe przez co unosi się w powietrzu niczym sam Human Torch. Poza tym nabiera sie na głupią sztuczkę z piórem... Ehh...
Todd McFarlane nie rozwinął tu w pełni skrzydeł swojego talentu za które jedni go uwielbiają a inni nienawidzą. Nawet Spiderman za bardzo nie plącze się w pajęczynie, choć warto zobaczyć jego "topowy" strój na przyjeciu w pracy Mary Jane.
Podsumowując, kolejny standardowy album Spidera do którego ze względu na sentyment do Venoma i Chance'a czasem powracam.

Spider-Man (TM-Semic) - 9 - (3/1991) Spotkanie z Chance'm / Super BUM!

Scenariusz: David Michelinie
Rysunek: Todd McFarlane, Bob McLeod
Wydawnictwo: TM-Semic
Tytuł oryginalny: The Amazing Spider-Man:
Wydawca oryginalny: Marvel Comics
Rok wydania oryginału: 1991
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: kolor
Dystrybucja: kioski, saloniki
Cena z okładki: 9.900 zł


blog comments powered by Disqus