Storm - Wyd. zbiorcze #1: Świat na dnie / Ostatni zwycięzca

okładka
Scenariusz: Saul Dunn, Martin Lodewijk
Rysunek: Don Lawrence
Tłumaczenie: Krzysztof Janicz

Absolutna klasyka komiksu science fiction i fantasy. Ta edycja prezentuje komiksy chronologicznie od albumu pierwszego. Każdy tom zawiera dwie części komiksu oraz dodatki. Komiksy adresowane są do odbiorcy młodzieżowego i dorosłego. Z pewnością spodobają się czytelnikom Valeriana, Yansa czy Ekspedycji.

Storm to europejski bestseller łączący space operę i fantasy. Sukces zawdzięcza hiperrealistycznym, przerysowanym ilustracjom Dona Lawrence'a. Prosta historia przygodowa przechodzi w wielowątkową opowieść, mierzącą się z klasycznymi motywami science fiction.

Storm ukazał się w 14 wersjach językowych. Przed laty drukowały go w Polsce magazyny "CDN", "Komiks" i "Świat Komiksu". Niniejsza edycja zawiera dwa oryginalne albumy oraz dodatki: plakaty, postery, wywiady i teksty przybliżające kulisy pracy nad komiksem.

Storm wyrusza, by zbadać anomalię niedaleko Jowisza. Jego statek wpada w szalejące żywioły, jednak astronaucie udaje się wrócić na Ziemię. Kontury kontynentów uległy zmianie, nie widać oceanów a na dodatek brak powietrza do oddychania. Pomimo tych zmian ludzkość przetrwała, choć dokonała regresu, o czym może przekonać się Storm schodząc na dno nieistniejącego morza, na którym tętni życie.

Wydawnictwo: Kurc
10/2015
Tytuł oryginalny: Storm: The Deep World (De Diepe Wereld) / The Last Fighter (De Laatste Vechter)
Wydawca oryginalny: Oberon
Rok wydania oryginału: 1977 / 1978
Liczba stron: 112
Format: 210x296 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-921387-1-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 75 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus