Historia Polski - Wydanie kolekcjonerskie

okładka
Scenariusz: Wojciech Birek
Rysunek: Sławomir Kiełbus, Arkadiusz Klimek

STRAŻNICY ORLEGO PIÓRA to pierwsza w Polsce seria historycznych i dwujęzycznych (polsko-angielskich) komiksów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Pierwszy tom wydania kolekcjonerskiego zawierać będzie pierwsze dwa zeszyty serii (pierwszy poświęcony jest legendarnemu władcy Słowian - Siemowitowi i nosi tytuł: Szara Drużyna, drugi poświęcony jest pierwszemu królowi elekcyjnemu - Henrykowi Walezemu i nosi tytuł: Skarb Walezjusza). W albumie znajdą się dodatki w postaci map z okresów panowania Siemowita i Henryka Walezego, szkice postaci wykonane przez rysowników oraz słowniczki: staropolski i angielski.
Idea STRAŻNIKÓW ORLEGO PIÓRA jest następujaca: oderwać dzieci od komputerów i przez zabawę (czytanie komiksów) sprawić, by się uczyły.
W naszej serii przez historię Polski przeprowadzać będzie czytelników fikcyjna rodzina Witoszowiców - tytułowi Strażny Orlego Pióra. Losy członków tej rodziny, w każdym pokoleniu, zostaną splecione z losami polskich władców. Na tle wydarzeń historycznych czytelnicy będą świadkami zwariowanych przygód głównych bohaterów - wszystko to oczywiście będzie osadzone w realiach historycznych.
W zeszytach serii (każdy będzie liczył 24 strony i kosztować 5 zł) zostanie umieszczone kalendarium, w którym znajdzie się opis najważniejszych wydarzeń z okresu rządów danego władcy.

Mandragora

Wydawnictwo: Mandragora
12/2005
Liczba stron: 56
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 83-89698-89-7
Wydanie: II
Cena z okładki: 29,80 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus