Święta Teresa z Avila

okładka
Scenariusz: Yoon Song-I
Rysunek: Lee Sun Kyu

Historie ludzi wielkich są jak soczyste owoce pełne ożywczych energii, a ich studiowanie uczy mądrze żyć. W ich życiu drzemie płomień, który może zawładnąć wyobraźnią i zmienić nasze podejście do wielu spraw. Ludzie wielkiego formatu potrafią głębiej ukazać sens egzystencji.
Święta Teresa z Ávila, zwana Wielką, ogłoszona jako pierwsza kobieta doktorem Kościoła jest matką i przyjaciółką w wymiarze duchowym. Dzięki niej możemy uczyć się jak współpracować z Bogiem, a może coś więcej – jak pozwolić Bogu dokonywać Jego dzieła w naszej historii.

Wydanie biografii świętej Teresy od Jezusa w formie komiksu wychodzi naprzeciw nowoczesnym stylom komunikacji, przystępnej dla młodzieży i uczy czytania czyjegoś i własnego życia jakby w kadrach zdjęć, pstrykanych w wartkim nurcie wielkich i małych dziejów.

(ze wstępu o. dr hab. Mariana Zawady OCD)

*  *  *

Ta niezwykła święta, wielka przyjaciółka Jezusa, jako pierwsza kobieta ogłoszona doktorem Kościoła, jako dziecko była zwyczajną, czasem nieposłuszną nastolatką. Miała szalone pomysły, ale przy tym bardzo dobre, wrażliwe serce.
O jej życiu jednym tchem czytamy e komiksie wydanym niedawno przez wydawnictwo Paulistki. Tekst jest niezwykle zabawny i wciągający. Trudno się oderwać i nie zajrzeć na kolejną stronę i kolejną... aż do końca książki.
A do tego przepiękne rysunki z kreską znaną z azjatyckich bajek. Nic dziwnego, bo ilustracje są dziełem Koreańczyków. Sceny są bardzo żywe, a postacie ślicznie narysowane.
Komiks "Święta Teresa z Ávila" z pewnością się spodoba nie tylko młodym czytelnikom.

Adam Śliwa, "Mały Gość Niedzielny"

Wydawnictwo: Paulistki
12/2014
Liczba stron: 200
Format: 140x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-62985-51-7
Wydanie: I
Cena z okładki: 20 zł


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus