Szczurołap

okładka
Scenariusz: Jay Asher, Jessica Freeburg
Rysunek: Jeff Stokely
Kolor: Triona Farrell
Tusz: Gideon Kendall
Tłumaczenie: Agnieszka Jacewicz

Co robić, gdy piękny sen zmienia się w najgorszy koszmar?

Dawno, dawno temu…

W małym miasteczku pośrodku gęstego mrocznego lasu żyje sobie głucha Magdalena...

Okoliczni mieszkańcy unikają jej i traktują jak popychadło. Jedyną radość daje jej bujna wyobraźnia. Magdalena ma dar wymyślania opowieści… i marzy, że pewnego dnia przeżyje miłość jak z bajki. Kiedy spotyka tajemniczego przybysza, widzi w nim spełnienie swoich najskrytszych marzeń. Oczarowana zakochuje się w nim i wkracza w jego magiczny świat. Dopiero gdy lepiej go poznaje, odkrywa jego mroczną stronę.

Być może chłopak, którego sobie wyśniła, jest jej najgorszym koszmarem…

Dzięki niezwykłym rysunkom Jeffa Stokleya nominowanego do nagrody im. Eisnera, oraz wysiłkom Jessiki Freeburg, specjalistki od ponurych historii i legend, Szczurołap jest dla Jaya Ashera ekscytującym startem w nowy gatunek – opowieścią, która znakomicie operuje tymi samymi motywami prawdy, winy i zadośćuczynienia, które z 13 powodów uczyniły światowy bestseller. Jay Asher, który wspiął się na szczyt listy bestsellerów "New York Timesa" oraz Jessica Freeburg stworzyli genialną wersję legendy o szczurołapie – niezwykłą powieść graficzną o samotności, miłości i zemście.

*  *  *

Przepięknie ilustrowany i lirycznie skomponowany Szczurołap wciągnął mnie od pierwszej strony. To porywające, a miejscami mrożące krew w żyłach przedstawienie jednej z najbardziej fascynujących legend, w których splatają się przekazy historyczne i świat baśni.

Marissa Meyer, autorka bestsellerowej "Sagi księżycowej"

Jay Asher i Jessica Freeburg wyczarowali prawdziwie magicznego Szczurołapa! Jest tajemniczy, dziwny i przerażający, ale zarazem ujmujący. Stare podanie zmienili w coś pięknego i nowego! Gorąco polecam.

Jonathan Maberry, autor bestsellerów "New York Timesa” Rot & Ruin oraz Black Panther: Doomwar"

Szczurołap z niezwykłą szczerością odkrywa przed nami tajemnicę i ujawnia sens jednej z najstraszniejszych legend. Asher, Freeburg i Stokely oddają prawdziwe emocje i sprawiają, że czytelnicy – łącznie ze mną – sięgają po chusteczki. Świetne!

Danielle Paige, autorka bestsellerowych serii "Dorothy Must Die" oraz "Stealing"

Debiutancka powieść Jaya Ashera 13 powodów (REBIS 2005, 2017) dotarła na szczyt listy "New York Timesa", stała się międzynarodowym bestsellerem i w samych Stanach Zjednoczonych sprzedała się w liczbie 3 milionów egzemplarzy (w Polsce ponad 120 tysięcy egzemplarzy), a Netflix nakręcił na jej podstawie serial, który cieszy się ogromną popularnością. Drugą powieść, Ty, ja i fejs (REBIS 2017), Asher napisał wspólnie z Carolyn Mackler, laureatką Michael L. Printz Award. Jest on również autorem Światła (REBIS 2017), które także trafiło na listę bestsellerów "New York Timesa" i zostało BESTSELLEREM EMPIKU 2017 w kategorii "Literatura dla młodzieży". Szczurołap to pierwsza powieść graficzna Ashera. Jego książki zostały dotychczas przetłumaczone na 40 języków. Mieszka z rodziną w Kalifornii.

Wydawnictwo: Rebis
6/2018
Tytuł oryginalny: Piper
Wydawca oryginalny: Razorbill
Rok wydania oryginału: 2017
Liczba stron: 144
Format: 150x230 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788380623736
Wydanie: I
Cena z okładki: 37,90 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus