Szkicownik - 2 - Michał Śledziński

okładka
Scenariusz: Michał Śledziński
Rysunek: Michał Śledziński

Postaci Michała Śledzińskiego – znanego również jako Śledziu – przedstawiać nikomu nie trzeba. Pochodzący z Bydgoszczy twórca zapisał się złotymi zgłoskami w historii rodzimego komiksu, chociażby legendarnym magazynem "Produkt", ukazującą się tam serią Osiedle Swoboda czy dwoma (póki co) albumami z serii Na szybko spisane. I mało kto spodziewa się chyba, że na tym koniec?

W drugim "Szkicowniku" bierzemy na warsztat właśnie dorobek Śledzia. Na ponad stu stronach znajdziecie setki szkiców ze znanych już komiksów rednacza "Produktu", zapowiedzi kolejnych albumów, niezrealizowane projekty, pomysły, rysunki dla magazynów, ilustracje do gier. A także wiele, wiele więcej. Wszystko to okraszone licznymi komentarzami Śledzińskiego, który i w tej materii udowadnia, że jest prawdziwym mistrzem.

Oprócz rysunków, szkiców, konceptów postaci czy plansz, w "Szkicowniku" znalazł się wywiad z twórcą (przeprowadzony przez Tomasza Pstrągowskiego) i możliwie jak najbardziej kompletna bibliografia Śledzia. Oraz premierowy komiks. Krótki, lecz zabawny. Serio.

Premierowo do nabycia na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Radzimy spieszyć się z zakupem – w komiksowych zakładach bukmacherskich "Szkicownik" widnieje jako jedno z tych wydawnictw, którego pierwsze wydanie sprzeda się na pniu (a drugie dopiero na Komiksowej Warszawie).

Wydawnictwo: ATY
10/2012
Liczba stron: 132
Format: 160x230 mm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b.
Wydanie: I
Cena z okładki: 34 zł


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus