Szninkiel - Integral (wyd. II)

okładka
Scenariusz: Jean Van Hamme
Rysunek: Grzegorz Rosiński
Tłumaczenie: Ksenia Chamerska

Szninkiel to drugi tom w kolekcji komiksów najsłynniejszego polskiego rysownika, Grzegorza Rosińskiego.

Wewnątrz każdego albumu znajdą się dodatkowe ilustracje, ciekawostki i informacje o komiksie. Prawdziwą niespodzianką dla fanów jest szkic Grzegorza Rosińskiego dołączany do każdego albumu! W ten sposób wielbiciele jego twórczości będą mogli zebrać całą kolekcję rysunków!

W kolekcji ukażą się: Zemsta hrabiego Skarbka - maj 2010 i Western - październik 2010.

Arcydzieło mistrzów komiksu - Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme'a. Szninkiel J'on - by nie dopuścić do zagłady swojego świata - musi doprowadzić do zakończenia odwiecznej wojny. Wypełnienie zadania oznacza próbę zmiany porządku całego świata, walkę Dawida z Goliatem, z której nikt nie wychodzi zwycięsko. Autorzy w gorzki sposób pokazują upiorną zabawę Władcy Stworzyciela Światów, który niczym dziecko igra ze światami i istotami je zamieszkującymi, by potem zostawić je samym sobie i, co gorsza, zapomnieć o nich...

Opowieść o Szninkielu jest ważnym dziełem w historii komiksu europejskiego i nie daje się łatwo zaszufladkować. Jest nasycona licznymi nawiązaniami do znanych dzieł kultury europejskiej i światowej. Historia pełna jest odwołań do Starego i Nowego Testamentu oraz prozy J.R.R. Tolkiena. Szninkiel należy do tych nielicznych komiksów, które kryją drugie dno i pozostawiają każdemu czytelnikowi swobodę poszukiwania i odkrywania znaczeń. Siłą tego dzieła jest również udane połączenie talentów scenarzysty i rysownika. Van Hamme, stawiając poważne filozoficzne pytania, okrasił scenariusz subtelnymi żartami, pięknymi scenami erotycznymi i zaskakującymi zwrotami akcji. Rosiński natomiast po mistrzowsku przedstawił walkę, miłość, okrucieństwo i zmysłowość. Jego rysunki przenoszą czytelnika do świata pełnego fantastycznych stworzeń, przerażających pojedynków i bezlitosnych władców.

Wydawnictwo: Egmont
5/2013
Tytuł oryginalny: Le grand pouvoir du Chninkel
Rok wydania oryginału: 1987
Liczba stron: 192
Format: 215x290 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 978-83-237-3613-4
Wydanie: IV
Cena z okładki: 69,99 zł


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus