Tajemnica czerwonego tepee

okładka
Scenariusz: Jerzy Dąbrowski, Wanda Krzemińska, Piotr Ponaczewny, Tadeusz Raczkiewicz, Barbara Tylicka
Rysunek: Tadeusz Raczkiewicz

Antologia komiksów Tadeusza Raczkiewicza, które ukazały się w "Świecie Młodych" w latach 1982-1991. Przekrój gatunków - mamy tu komiks przygodowy, podróżniczy, sensacyjny, historyczny, western oraz sf. W każdej z tych konwencji rysownik świetnie się odnajduje.

  • W komiksie Dwa lata wakacji uczniowie kolegium Chairmana w nagrodę za dobre wyniki w nauce mają wyruszyć na wakacyjny rejs dookoła Nowej Zelandii. W trakcie sztormu jacht zostaje uszkodzony i wyrzucony na brzeg niezamieszkanej wyspy. Chłopcy nie poddają się. Nie mogąc opuścić wyspy znajdują schronienie i pożywienie, aby przetrwać tak długo, aż ktoś ich odnajdzie.
  • W Piętnastoletnim Kapitanie w trakcie polowania na wieloryby ginie cała załoga statku. Na pokładzie zostali pasażerowie oraz piętnastoletni Dick Sand - chłopiec okrętowy. To właśnie na jego barkach spocznie odpowiedzialność za życie pozostałych. Niebezpieczeństwa żeglugi po oceanie nie będą jedynym problemem podróżników - przyjdzie im się również zmierzyć z bezwzględnymi handlarzami niewolników.
  • Zawisza Czarny to opowieść o jednym z największych rycerzy ówczesnej Europy, nie mającym sobie równych zarówno w największych turniejach rycerskich, jak i na polu bitwy. Uczestniczył w bitwie pod Grunwaldem i licznych wyprawach przeciwko Turkom, a dla Polaków stał się symbolem odwagi, męstwa i honoru.
  • Tajemnica Czerwonego Tepee - Kingsley ma zdradzić młodemu Waltowi ważną tajemnicę w dniu jego szesnastych urodzin. Jednak zanim to nastapi, napadają na nich indianie Rikarezi. Waltowi z umierającym ojcem udaje się dotrzeć na farmę. Kingsley wymaga pomocy medycznej, ale do miasta jest za daleko. W tej sytuacji Walt udaje się po pomoc do zaprzyjaźnionych indian Minetarów.
  • Bohaterowie Tajemnicy Kamiennego Lasu - Robi i Loni - nie sa jeszcze wojownikami. Mimo to podkradają się na posiedzenie Rady. Zostają za to wygnani z wioski. Aby zmyć z siebie hańbę postanawiają udać się do Kamiennego Lasu i przynieść stamtąd cenne skarby. Szkopuł w tym, że z Kamiennego Lasu nikt jeszcze nie powrócił...
  • Inspektor Tom Monk jest detektywem Scotland Yardu. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość od przyjaciela, który znalazł się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Oprócz komiksów w tomiku znaleźć będzie można obszerną galerię ilustracji, zapowiedzi ze "Świata Młodych", alternatywne wersje plansz komiksowych, biografie Tadeusza Raczkiewicza oraz pozostałych autorów, wywiad z rysownikiem, a także spisy komiksów.

Wydawnictwo: Ongrys
10/2009
Liczba stron: 224
Format: 170x240 mm
Oprawa: twarda
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-61596-06-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 99 zł


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus