Thorgal: Młodzieńcze lata - 2 - Oko Odyna

okładka
Scenariusz: Yann
Rysunek: Roman Surżenko
Tłumaczenie: Wojciech Birek

Druga część serii fantasy opowiadającej o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego pośród wikingów Północy.

Kilkunastoletni skald – czyli poeta i pieśniarz – Thorgal dał słowo zaklętym w wieloryby siostrom Minkelsönn, że zdejmie z nich przekleństwo. W tym celu musi odnaleźć pod górą zwaną Kowadłem Thora siedzibę trzech Norn, które przędą los ludzki i boski. Tylko one mogą wiedzieć, co zrobić, aby wielka bogini Frigg uwolniła siostry od swej klątwy. Młody skald jest przekonany, że oczarowane jego pięknym głosem Norny pomogą mu w wykonaniu zadania. A musi się spieszyć, bo cierpiący od dawna głód mieszkańcy jego wioski w każdej chwili mogą zjeść trzy schwytane wieloryby, w których ciałach kryją się duchy sióstr Minkelsönn.

Seria Thorgal – Młodzieńcze Lata jest tworzona przez urodzonego w 1954 roku francuskiego scenarzystę Yanna Le Pennetiera oraz o osiemnaście lat młodszego rosyjskiego rysownika Romana Surżenkę. Artyści są też autorami rozpoczętej w 2011 roku serii Louve, opowiadającej o córce Thorgala.

Wydawnictwo: Egmont
3/2014
Tytuł oryginalny: La Jeunesse de Thorgal: L'oeil d'Odin
Wydawca oryginalny: Le Lombard
Rok wydania oryginału: 2014
Liczba stron: 48
Format: 215x290 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-237-6188-4
Wydanie: I
Cena z okładki: 22,99 zł

Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!

blog comments powered by Disqus