V jak vendetta - 1

okładka
Scenariusz: Alan Moore
Rysunek: David Lloyd

Cytat: "Dobry wieczór, mieszkańcy Londynu. jest godzina dziewiąta. słuchacie głosu fatum... Mamy dziś piąty listopada 1997 roku... Informuje się mieszkańców Londynu, że rejony Brixton i Streatham zostały dziś ogłoszone strefami kwarantanny. radzi się unikać tych okolic ze względów zdrowotnych i bezpieczeństwa... Dziś rano policja przeszukała 17 domów w rejonie Birmingham, najprawdopodobniej demaskując poważny spisek terrorystyczny. 20 podejrzanych, w tym 8 kobiet, znajduje się obecnie w areszcie, oczekując na proces... Ładna pogoda utrzyma się do godziny 00:07., kiedy rozpocznie się ulewa trwająca do godziny 1:30 w nocy... Życzymy miłego wieczoru"

*   *   *

Przerażająca i jednocześnie wyjątkowo przemyślana opowieść o wyrzeczeniu się wolności i własnej świadomości w totalitarnym świecie. V JAK VENDETTA jest kroniką wprowadzającą nas w zakamarki świata pełnego desperacji i dręczącej tyranii. Praca pełna wartości i inteligencji, V JAK VENDETTA jest tym wszystkim czym komiks z założenia nie miał być. Anglia Zwycięży.

*   *   *

Gdy DC Comics wydawało V for Vendetta Back w 1988, David Lloyd narysował 10 nowych okładek z tej okazji. W poniżej zamieszczonych obrazkach zawarte są również collage umieszczony w tym wydaniu DC oraz szkic, który został dołączony do TPB narysowany również przez Davida Lloyda.

Wydawnictwo: Post
10/2003
Tytuł oryginalny: V for Vendetta
Wydawca oryginalny: DC Comics
Rok wydania oryginału: 1988
Liczba stron: 144
Format: B5
Oprawa: miękka
Druk: kolor
ISBN: 83-913578-3-X
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 zł
Materiały związane z komiksem:


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus