Veronique - 3 - Nenufaria

okładka
Scenariusz: Piotr Szreniawski
Rysunek: Edyta Bystroń

Seks, walka z potworami, fantazja, sztuka, zabawa. Pewnego dnia Veronique - znana z serii innych komiksów, ale to nie ma praktycznego znaczenia - udaje się na zasłużone wakacje. Prawie spotyka Buddę (niestety nie zgrali się czasowo), poznaje kilka rodzajów naturalnych narkotyków, dostarczanych przez wodne kwiaty. Nenufary - od których nazwę wywodzi odwiedzana kraina - zabierają bohaterkę w bardzo zakręconą wędrówkę, choć niewiele inną od rzeczywistości, pełnej magii i przemocy.

Czy reinkarnacja istnieje? I czym jest? Może to tylko przenośnia? Może proces nauki? Czy widzisz te wszystkie znaki zapytania? A może to tylko jeden znak, pojawiający się wielokrotnie? Kim jest artysta? Być może jest to ekspresjonista Otto Mueller - to w końcu jego malarstwo było inspiracją dla powstania albumiku. A może artystą jest ktoś inny? Nie jest to chyba pszren, sam przynajmniej o tym nie wie. Może jest to Mei? A może Ty?

Nenufaria to kraina, która Cię zaprasza. Na weekend, na wakacje, na dłużej. Komiks powstał kilka lat po powstaniu scenariusza. Opowieść dojrzewała, jak kulka podawana sobie przez kobiety. Nie wiesz o co chodzi? Nie pytaj, samodzielnie przeczytaj albumik!

10/2013
Liczba stron: 40
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: cz.-b.
Wydanie: I
Cena z okładki: 15 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!

blog comments powered by Disqus