W poszukiwaniu ptaka czasu - 2 - Świątynia Zapomnienia (wyd. III)

okładka
Scenariusz: Serge Le Tendre
Rysunek: Regis Loisel
Tłumaczenie: Wojciech Birek

Nad magicznym światem Akbaru zawisło widmo zagłady. Bóg Ramor, przed wiekami zamknięty w muszli, wkrótce może się wydostać ze swego więzienia i zniszczyć całą krainę. Aby go powstrzymać, należy przeprowadzić rytuał, do którego przygotowują się dzielni poszukiwacze przygód: stary rycerz Bragon, młodziutka Pelissa i tajemniczy Nieznajomy. Muszą dotrzeć do Świątyni Zapomnienia, w której ukryte są informacje na temat Ptaka Czasu….

Świątynia Zapomnienia to drugi tom klasycznego już dziś czteroczęściowego cyklu fantasy, stworzonego w latach osiemdziesiątych XX wieku przez znakomitych francuskich autorów –- rysownika Régisa Loisela i scenarzystę Serge’'a Le Tendre’'a.

Opowieść o wyprawie Bragona stała się prawdziwym przebojem rynku komiksowego i do dziś święci triumfy. Po wielu latach powstał –- dotychczas czterotomowy –- prequel ukazujący lata młodości Bragona i Mary (Przyjaciel Javin, Księga Bogów, Droga Łowcy, Rycerz Bragon). W 2014 roku cykl został wydany w Polsce w ramach Klubu Świata Komiksu.

Wydawnictwo: Egmont
8/2015
Tytuł oryginalny: La Quête de l'oiseau du temps: Le temple de l'oubli
Wydawca oryginalny: Dargaud
Rok wydania oryginału: 1984
Liczba stron: 52
Format: 215x290 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788328110335
Wydanie: III
Cena z okładki: 29,99 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus