Wartości rodzinne - 1 - Nie wszyscy są zadowoleni

okładka
Scenariusz: Michał Śledziński
Rysunek: Michał Śledziński

Wartości rodzinne to nowa seria komiksowa autorstwa Michała "Śledzia" Śledzińskiego, twórcy m.in. słynnego Osiedla Swoboda, czy Na szybko spisane, jednego z najgłośniejszych polskich komiksów ostatnich lat.

W pierwszym odcinku Wartości rodzinnych, pt. Nie wszyscy są zadowoleni, poznajemy rodzinę Królów. To modelowa polska familia 2+2: tata Edgar pracujący w zbrojeniówce, mama Elżbieta przesiadująca w domu z najlepszym przyjacielem, kieliszkiem wina oraz dwójka dzieci w wieku szkolnym - Tobiasz (fan strongmenów) i Tara (emo dziewczyna). Oczywiście mają również psa. Gdy ich poznajemy wiodą sielskie życie w jednorodzinnym domku, nie wiedząc, że wkrótce wszystko się zmieni. A katalizatorem zmian, będzie niespodziewany gość, którego Królowie przygarnęli pod swój dach. Jezus.

Choć w Wartościach rodzinnych w centrum wydarzeń znajduje się rodzina, wokół niej pojawiają się liczne postaci drugiego planu. W komiksie Śledzia będą nimi m.in. ekscentryczny generał Grot i jego adiutant pracujący nad tajemniczym i złowieszczym Projektem "Sobieski", czy Masza - ukraińska pani od sprzątania, która jest nie tylko tym, za kogo się podaje.

Tworząc dziejąca się we współczesnej Polsce komediową serię Śledziu inspirował się kultowymi amerykańskimi serialami - Głową rodziny i oczywiście Simpsonami. Jednak dzięki swojemu niebanalnemu poczuciu humoru, wyczulonemu zmysłowi obserwacji i niezwykłej wyobraźni udało mu się stworzyć opowieść oryginalną i wyjątkową.

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
12/2008
Liczba stron: 32
Format: B5
Oprawa: miękka
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-60915-23-3
Wydanie: I
Cena z okładki: 14,90 zł
Materiały związane z komiksem:


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus