Wędrowiec z tundry

patronat gildii
okładka
Scenariusz: Jiro Taniguchi
Rysunek: Jiro Taniguchi

Wędrowiec z tundry to zbiór sześciu nowel graficznych, których bohaterowie mierzą się z dziką naturą i lepiej poznają samych siebie. Opowiadania  inspirowane twórczością Jacka Londona; eksploracja morskich głębinach; losy twórcy komiksowego - historie zawarte w tym tomie pokazują kunszt artystyczny autora zarówno w warstwie rysunkowej, jak i fabularnej.

Świat, jaki przedstawia laureat licznych nagród komiksowych - Jiro Taniguchi, czasem przeraża, czasem wzrusza, ale na pewno wywiera na czytelniku silne wrażenie.

Komiks Wędrowiec z tundry otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Eisnera w 2008 roku.

Jiro Taniguchi - urodził się w 1947 roku w prefekturze Tottori w Japonii. Zadebiutował w 1971 roku w magazynie Young Comics. Dwa lata później zdobył nagrodę Big Comics za nowelę graficzną Toi koe (Odległy głos). Kolejne dzieła przyniosły mu coraz większy rozgłos i liczne wyróżnienia. W 1997 roku razem z Jeanem "Moebiusem" Giraud (którego spotkał po raz pierwszy w 1974) tworzy Ikaru (Ikar), komiks uważany za jedną z najważniejszych (o ile nie najważniejszą) koprodukcji europejsko-japońskich.

Do początku XXI wieku Taniguchi zdobył lub był nominowany do niemalże wszystkich światowych nagród (Shogakkan Manga Sho, Nihon Mangaka Kyokai Sho, Alph'Art - Festival d'Angouleme, Eisner Award itd.). Tworzy komiksy o różnorodnej tematyce, jednakże najczęściej przewijającymi się wątkami są natura i życie codzienne Japończyków.

Wydawnictwo: Hanami
10/2008
Rok wydania oryginału: 2007
Liczba stron: 248
Format: 150x210 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: kredowy
ISBN-13: 978-83-60740-15-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 32,90 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus