Whiteout - 1 - Zamieć

okładka
Scenariusz: Greg Rucka
Rysunek: Steve Lieber

Nie można zejść niżej niż na dno świata – na Antarktydę. Zimna, odludna, nic, tylko lód i śnieg, które ciągną się całymi kilometrami. Carrie Stetko to amerykańska szeryf, ale Lód stał się dla niej domem. Pośród jego bezmiaru znalazła miejsce, gdzie może zapomnieć o swojej pogmatwanej przeszłości i poczuć spokój...

... aż ktoś popełnia morderstwo w jej rewirze i spokój się kończy. Mordercą jest jeden z pięciu mężczyzn, rozrzuconych po kontynencie. Ten człowiek ma do ukrycia coś więcej niż tylko zabójstwa. Z terenu, gdzie leżały zwłoki, pobrano kilka próbek lodu, a głębokość wierceń wskazuje, że wydobyto coś szczególnego. Pojawia się Lily Sharpe, agentka wywiadu brytyjskiego, która chce wiedzieć, co było tak ważne, że kosztowało życie człowieka. Ale czy którakolwiek z tych kobiet jest gotowa na tajemnice i zdrady, które się za tym kryją?

Whiteout to wciągająca historia kryminalna, którą napisał Greg Rucka – autor scenariuszy do komiksów z serii Queen & Country – Za Królową i Ojczyznę, a narysował nominowany do Nagrody Russa Manninga Steve Lieber – rysownik Hawkmana i Grendel Tales.

Wydawnictwo: Taurus Media
1/2006
Wydawca oryginalny: Oni Press
Liczba stron: 128
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: cz.-b.
ISBN: 83-60298-06-8
Wydanie: I
Cena z okładki: 26,90 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus