Wilq Superbohater - 10 - Tłuc buców!

okładka
Scenariusz: Bartosz Minkiewicz, Tomasz Minkiewicz
Rysunek: Bartosz Minkiewicz, Tomasz Minkiewicz

Od wydawcy:

Pora wytłumaczyć się z tzw. zniknięcia Wilqa. Od momentu wydania 9 albumu nie daliśmy znaku życia ani w postaci zapowiadanego na wiosnę nr 10, ani na www czy też w newsletterze. Głównym powodem tej absencji była praca nad innym projektem komiksowym (nie związanym z Wilqiem). Potem przyszło lato, a wiadomo że nikt normalny na umyśle, zdrowy i w miarę sprawny ruchowo niczego w lecie nie czyta. Dlatego 10 część Wilqa ukaże się na jesieni - najprawdopodobniej na początku października. Jednoczesnie odżyje całe zamieszanie wokół tego komiksu (coś tam zmienimy na stronie) i ogólnie pojawi się znowu masa negatywnej energii, mnóstwo niespodzianek i dokona się prawdziwa zagłada  storczyków, rysi, głuszców, orłów bielików, torfu oraz pniaczków (w miarę moźliwości). I taką, niczym nie popartą i do niczego nie zobowiązującą deklarację możemy złożyć w chwili obecnej.

A póki co mała niespodzianka.

Bracia Minkiewicz

*

Motto:
''Teraz Wilq to skrzyżowanie Asteriksa z pitbullem''
     Alc-man w kolejnej, nienarysowanej jeszcze historii

Właśnie wydaliśmy 10 album komiksu Wilq Superbohater - ''TŁUC BUCÓW!'' Jeśli jesteście choć trochę poirytowani, że nastąpiło to tak późno, to bardzo dobrze. Irytacja to już tylko krok do wspaniałej, prawdziwej wściekłości. Wściekłości stanowiącej sens życia i będącej głównym motywem najnowszego komiksu. W numerze 10 znajduje się bowiem ostatnia część ''Trylogii Ze Świata Województwa Opolskiego'' - ''tłuc buca''. Jest to ballada o wściekłości, wściekłości i jeszcze raz wściekłości. Wątki z wcześniejszych odcinków znajdują tu swoje rozwiązanie, a postacie stają do ostatecznej konfrontacji. Nie brak w niej też aktualnych obserwacji obyczajowych dotyczących piractwa komputerowego, życia studenckiego, życia krzyżackiego i alejek rowerowych. Pozostałe historie to równie dramatyczne  przypowieści - jedna o zemście, zasadzce, zdradzie i pułapce, druga o zagrożeniu - jakżeby inaczej - arabskim.

Ale wszystkie te atrakcje przyćmiewa naprawdę wyjątkowe wydarzenie. W 10 albumie znajdziecie bowiem OSTATNI odcinek legendarnego komiksu ''Wyprawa na Ciemną Stronę Słońca''.

Bracia Minkiewicz

Wydawnictwo: BM Vision
12/2006
Liczba stron: 40
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: cz.-b.
ISBN: 83-924960-0-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 12 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus