Wilq Superbohater - 8 - Jednogłowy Pirat

okładka
Scenariusz: Bartosz Minkiewicz, Tomasz Minkiewicz
Rysunek: Bartosz Minkiewicz, Tomasz Minkiewicz

Tym razem bierzemy Was z zaskocznia i niespodziewanie ogłaszamy, że właśnie nastąpiła premiera najnowszego Wilqa (nr 8) pod tytułem Jednogłowy Pirat. I teraz następuje krótki opis.

Najnowsza część serii Wilq Superbohater zawiera wyłącznie premierowe historie. Wstrząsająca opowieść tytułowa pokazuje jak wątła granica dzieli rutynową interwencję od prozy życia. Odcinek pt. Demony prędkości to coś dla miłośników szybkich samochodów i statystycznych studentów. Z koleji Sceny z życia superbohaterskiego są diametralnie o czymś innym. Ale największym wydarzeniem tego albumu jest epizod Rumiana sprawa - pierwsza część planowanej, monumentalnej trylogii ze świata województwa opolskiego. Utrzymany w konwencji kryminału chandlerowskiego obraz odwołuje się do współczesnych leków mieszkańców niewielkich aglomeracji. W mieście skorumpowanych nierządnic i sexownych policjantów  superbohater musi być przygotowany na to, że podjęty trop i porzucony trop to dwa końce tego samego węża. Cokolwiek postanowi (i bohater i wąż) - rozpocznie wyprawę, która na trochę zmieni jego świat. W albumie jak zwykle znajdzie się też awangardowy komiks  Wyprawa na ciemną stronę słońca i garść zwykłych żartów rysunkowych.

Komiks do nabycia od 15 sierpnia w empikach w całej Polsce, a wcześniej w sklepach z gruntu komiksowych (są tam też niektóre wcześniejsze numery Wilqa).

Autorzy

Wydawnictwo: BM Vision
8/2005
Liczba stron: 40
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: cz.-b.
ISBN: 83-918443-8-2
Wydanie: I
Cena z okładki: 9,99 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus