Wyprawa - W poszukiwaniu tajemnicy rozwoju Polski Wschodniej

okładka
Scenariusz: Bartosz Sztybor
Rysunek: Paweł Piechnik

W lutym 2014 r. wystartowały zajęcia w ramach projektu Lekcja o Funduszach Europejskich 3. Do 30 kwietnia 2014 r. prawie 21 000 uczniów z 900 klas pięciu województw Polski Wschodniej poszerzy swoją wiedzę na temat wykorzystania środków unijnych oraz zapozna się z projektami realizowanymi w Programie Rozwój Polski Wschodniej.

Tegoroczna edycja zgromadziła rekordową ilość uczestników. Do Lekcji zgłoszonych zostało ponad 9 tys. uczniów ze szkół gimnazjalnych i aż blisko 12 tys. z ponadgimnazjalnych. Inicjatywa cieszy się największym zainteresowaniem w województwie podkarpackim, z tego województwa wpłynęło aż 251 zgłoszeń.

W ramach Lekcji 279 nauczycieli ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przeprowadzi zajęcia w oparciu o dostarczony scenariusz. Dodatkowym materiałem dla uczniów jest komiks opowiadający przygody dwóch średniowiecznych wojowników – ojca i syna, wyruszających na poszukiwania magicznej księgi. Czytelnicy wraz z bohaterami, przemierzając Polskę Wschodnią, poznają inwestycje realizowane dzięki Funduszom Europejskim.

Lekcje rozpoczęły się 10 lutego 2014 r.

Wersja cyfrowa komiksu (wersja pdf):

*  *  *

Projekt realizowany jest w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW). Jego celem jest przybliżenie młodzieży korzyści płynących ze współpracy z Unią Europejską. 

Wydawnictwo: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju
2/2014
Liczba stron: 8
Format: A4
Oprawa: miękka
Druk: kolor
Wydanie: I
Cena z okładki: 0 zł


Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus