XIII - Mystery #2: Irina

okładka
Scenariusz: Eric Corbeyran
Rysunek: Philippe Berthet
Kolor: David D.

Drugi tom pobocznej serii bestsellerowego cyklu sensacyjnego XIII. W kolekcji Mystery są przedstawiane losy postaci ważnych dla serii głównej. Każdy tom tworzy inna para cenionych frankofońskich autorów. Scenariusz Iriny napisał Éric Corbeyran, a rysunkami zajął się Philippe Berthet.

Najnowszy album został poświęcony pięknej rosyjskiej zabójczyni z KGB, Irinie, która była bohaterką kilku epizodów XIII.

W czasach kiedy Związek Radziecki miał się dobrze, w sierocińcu położonym pod białoruskim Mińskiem wychowywała się nastoletnia Irina. Już od najwcześniejszych lat przejawiała znane z serii XIII upodobanie do kobiet. Miała jednak to nieszczęście, że jej pierwsza kochanka z sierocińca, Julia, została zgwałcona i zabita przez wizytującego dom dziecka oficera KGB, Iwanienkę. Po tym traumatycznym przeżyciu Irina ucieka z sierocińca, tuła się po Mińsku, kradnie i napada. W końcu zostaje zwerbowana przez radziecki wywiad i poddana szkoleniu szpiegowskiemu. I właśnie to wydarzenie wydaje się jej błogosławieństwem losu - mając uprawnienia agenta KGB i umiejętności prawdziwego zabójcy, może odszukać mordercę przyjaciółki i wymierzyć mu zasłużoną karę. Kiedy wydaje się, że jest o krok od celu, Iwanienko zostaje przeniesiony na placówkę w USA. Teraz Irina musi zrobić wszystko, aby też dostać amerykański przydział i za oceanem dopaść znienawidzonego człowieka...

Trzymająca w napięciu opowieść szpiegowska o kobiecie, która nigdy nie miała prywatnego życia, stała się niewiele znaczącym trybikiem w polityce nienawidzących się mocarstw, a resztki człowieczeństwa utraciła, poświęcając się zemście.

Wydawnictwo: Egmont
10/2009
Tytuł oryginalny: XIII Mystery: Irina
Wydawca oryginalny: Dargaud
Rok wydania oryginału: 2009
Liczba stron: 54
Format: A4
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 8323736804
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 zł

Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus