XX wiek / wiek XXI - 3 - Berlin

patronat gildii
okładka
Scenariusz: Marvano
Rysunek: Marvano
Tłumaczenie: Wojciech Birek

Znakomity komiks słynnego belgijskiego scenarzysty i rysownika Marvano. Wydanie polskie zawiera wszystkie trzy części cyklu, powiązane osobami bohaterów oraz miejscem akcji, którym jest Berlin.

Część pierwsza ukazuje tragiczne losy lotników alianckich, bombardujących Berlin i inne niemieckie miasta. W części drugiej jeden z bohaterów, już po wojnie, bierze udział w akcji obrony Berlina Zachodniego przed uzależnieniem od ZSRR, a przy okazji wplątuje się w aferę związaną z nazistowską tajną bronią. Ostatnia część rozgrywa się na początku XXI wieku, kiedy jeden z potomków uczestników walk o Berlin stara się rozwikłać sensacyjną zagadkę zabójstwa tajemniczego "Rosyjskiego Księcia".

Bohaterami komiksu są nie tylko żołnierze wojsk alianckich czy stojący po drugiej stronie frontu Niemcy, ale także ofiary wojny, zarówno działań faszystów, jak i wojsk sprzymierzonych. Autor obiektywnie ukazuje obie strony konfliktu, nie waha się także przed ostrym moralnym osądem hitleryzmu, stalinizmu i powojennej amerykańskiej polityki mocarstwowej.

Wydawnictwo: Egmont
10/2009
Tytuł oryginalny: Berlin
Wydawca oryginalny: Dargaud
Rok wydania oryginału: 2008
Liczba stron: 176
Format: 190x260 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-237-3620-2
Wydanie: I
Cena z okładki: 59 zł


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus