Zebra - 1 - Wyspa Burbonów. Rok 1730

okładka
Scenariusz: Appollo, Lewis Trondheim
Rysunek: Lewis Trondheim
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Nagroda za najlepszy debiut na festiwalu w Angouleme w 1993 roku i Grand Prix tego festiwalu w 2006 roku dla Lewisa Trondheima.

Komiks historyczno-przygodowy, narysowany przez jednego z najpopularniejszych obecnie grafików francuskich, Lewisa Trondheima.

Akcja rozgrywa się w 1730 roku na skolonizowanej przez Francuzów Wyspie Burbonów, obecnie znanej pod nazwą Reunion. Do jej brzegów przybija statek handlowy, na którym oprócz niewolników i towarów znajduje się także niewielka grupa naukowców kierowana przez profesora Akademii Francuskiej, Despentesa. Badacz za cel pobytu na wyspie postawił sobie odnalezienie ostatnich żywych egzemplarzy ptaka dodo. Asystent profesora, Rafael Pommery, bardziej niż ornitologią interesuje się jednak piratami, od kilkudziesięciu lat grasującymi na Oceanie Indyjskim. W tym samym czasie na wyspie zostaje schwytany najsławniejszy francuski pirat XVIII wieku, Myszołów. Gubernator kolonii daje mu wybór: albo stryczek, albo amnestia - jeśli wyjawi, gdzie ukrył ogromny skarb, zrabowany przed laty portugalskiemu wicekrólowi Indii... Na wieść o uwięzieniu Myszołowa zamieszkali na wyspie dawni piraci organizują siły, by odbić sławnego kapitana korsarzy.

Tak rozpoczyna się ta fascynująca opowieść, w barwny sposób ukazująca epokę wielkich odkryć geograficznych i przyrodniczych, krwiożerczych piratów, bezlitosnych łowców niewolników i chciwych francuskich oficjeli kolonialnych.

Album wzbogacony został o szczegółowe przypisy historyczne pióra scenarzysty komiksu, Appolla, który od wielu lat żyje na Reunionie i jest zafascynowany niezwykłą przeszłością tej wyspy.

Wydawnictwo: Egmont
4/2009
Tytuł oryginalny: Île Bourbon 1730
Wydawca oryginalny: Delcourt
Rok wydania oryginału: 2007
Liczba stron: 271
Format: 190x260 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 978-83-237-2552-7
Wydanie: I
Cena z okładki: 49 zł
Materiały związane z komiksem:


Inne komiksy z serii:blog comments powered by Disqus