Czarodziejki w Polsacie

4 lipca 2005

czarodziejkiTelewizja Polsat zrobiła niespodziankę miłośniczkom serii komiksowej W.I.T.C.H. i od kilku tygodni w niedzielę rano emituje animowany serial przygodowy zrealizowany na podstawie popularnego komiksu, którego bohaterkami są nastolatki obdarzone magicznymi zdolnościami.

Dawno, dawno temu istniał tylko jeden Świat, gdzie Duchy i Stworzenia żyły w zgodzie i harmonii. Ale kiedyś do Świata wdarło się Zło i Świat rozpadł się, a jego mieszkańcy podzielili się na tych, którzy pragnęli pokoju, i na tych, którzy za wszelką cenę chcieli przejąć władzę. Dla ochrony tego, co Dobre powstał Kondrakar - potężna forteca, na której czele stoi Bractwo z Wyrocznią. Bractwo Kondrakaru powołało 5 strażniczek, którym powierzono misję walki ze Złem. Pięć z pozoru zwyczajnych nastolatek: Irma Lair, Taranee Cook, Cornelia Hale, Hay Lin oraz Will Vandom pewnego dnia odkrywają, że dysponują zdolnościami magicznymi, które na zawsze zmienią ich życie. Nastoletnie czarodziejki czerpią swe nadprzyrodzone siły z naturalnych mocy Ziemi. Odtąd żywioły: woda, ogień, ziemia, wiatr oraz czysta energia, zaklęte w amulecie zwanym Serce Kondrakaru, zostają im przekazane, a ich zadaniem staje się pilnowanie 12 portali do Innego Świata. (opis za TV Polsat)

Mimo, iż powyższy opis sugeruje zbieżność z fabułą komiksu to jednak tak nie jest do końca, gdyż zadanie filmowych Czarodziejek nie polega, jak w komiksie, na odnalezieniu i zamknięciu 12 portali, ale mają one odszukać prawowitego dziedzica tronu w Meridianie, który podobno żyje w Heatherfield.

Serial nadawany jest w niedziele o godzinie 8:00, zaś odcinki są powtarzane w poniedziałki o godzinie 7:00.

blog comments powered by Disqus