"Staruorzzz Tribute Party"

14 grudnia 2006

W grudniu 2006 zapraszamy do Cafe Szafe (ul.Felicjanek 10, Kraków) na wystawę prac komiksowych: "STARUORZZZ – JAZDA DOWOLNA”. Otwarcie wystawy i impreza promocyjna odbędzie się 17 grudnia (niedziela). Start o godzinie 19. Przebrania w klimacie SW obowiązkowe. MOC będzie z nami!

O projekcie "STARUORZZZ"

"STARUORZZZ” to inicjatywa międzynarodowa. W projekcie wzięło udział 23 twórców komiksowych z Polski i Rumunii. Dzięki połączeniu sił powstała mała czerwona książeczka: Staruorzzz: Stare klisze prezentująca rysunki satyryczne i komiksy nawiązujące do sagi Lucasa. Poręczny tomik w formacie A5 wydała Tajna Organizacja Kiepski Żart. Komiks miał premierę podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Komiksów w Łodzi.

O wystawie "STARUORZZZ – JAZDA DOWOLNA"

Oprócz komiksów z albumu Staruorzzz na wystawie w Cafe Szafe prezentujemy prace nawiązujące luźniej do tematu. Rdzeń wystawy tworzą plansze ze szkicami koncepcyjnymi autorstwa między innymi Artura „Torturra” Sadłosa, Tomka „Titosa” Zycha, Norberta „Rybba” Rybarczyka, Szymona „SzU” Urbana, Jakuba „Jakka’Sa” Kaspera, Piotra „Jaszcząba” Nowackiego, Mikołaja „Kenji” Spionka, Elvisa, Ewy "Renling" Gillner, Cristiana Loghina i Joanny Karpowicz.

Artyści prezentowani na wystawie to aktywni uczestnicy społeczności przy serwisach internetowych: digitart.pl i gildia.pl. Przykładem może być Artur „Torturr” Sadłos, zwycięzca siódmej już edycji Concept Art Battle na digart.pl. 

Komiks w Cafe Szafe

Nie od dziś kwitnie w Szafie artystyczna współpraca pomiędzy bratnimi narodami. Pierwsza polsko – rumuńska wystawa komiksów: „Kawa, papierosy i komiksy”, z udziałem Cristiana Loghina (Craiova) i Joanny Karpowicz (Kraków) miała miejsce we wrześniu, 2004 roku.

Warto nadmienić, że w tym samym roku odbył się także Pierwszy Komiksowy Plener  w Toalecie, w którym oprócz dwójki wymienionych wyżej artystów, wziął udział znany rysownik i satyryk: Piotr Trojanowski.

Z kolei w 2005 roku Cafe Szafe gościło Mistrza Raczkowskiego, z promocją jego albumu rysunków satyrycznych. Pan Raczkowski podpisał się na ścianie kilkoma kreskami, a promocja książki zamieniła się w swojskie, lecz wypełnione abstrakcyjnymi żartami party.

 „STARUORZZZ: JAZDA DOWOLNA” to kolejna komiksowa inicjatywa w tym miejscu. Obrazki z dymkiem i bez dymka. Zapraszamy na otwarcie wystawy!

info: Joanna Karpowicz

blog comments powered by Disqus