"Anansi Boys" - Limited Edition

2 marca 2008

Specjalne wydanie kolekcjonerskie ostatniej książki Neila Gaimana, zilustrowane bogato przez Dagmarę Matuszak będzie dostępne podczas WSK na stoisku wydawnictwa Atropos.

Książka ta to właściwie zestaw kolekcjonerski, który ukazał się w USA, w grudniu 2007 roku nakładem wydawnictwa Hill House Publishers w nakładzie limitowanym do 750 egzemplarzy. Pełen zestaw składa się z dwóch książek. Duży tom oprawiony w czarne płótno, z grzbietem wykonanym ze skóry (również w kolorze czarnym), umieszczony w płóciennym etui, ozdobionym płaskorzeźbą zawiera właściwy tekst książki. Towarzyszy mu mniejszy tom w miękkiej, tłoczonej na sucho oprawie, zawierający dodatkowe materiały takie jak:

  • Zupełnie nowy wstęp do Anansi Boys napisany przez Neila Gaimana specjalnie do tego wydania, dla wydawnictwa Hill House Publishers,
  • Wywiad z Neilem Gaimanem,
  • Ośmiostronicowy fragment książki, który nie znalazł się w pierwszym wydaniu,
  • Skany z notatników Neila Gaimana, w których ręcznie zapisana została pierwsza wersja książki.

Obie książki w całości zaprojektowała i zilustrowała polska artystka Dagmara Matuszak, znana czytelnikom z książek Melinda (2004) i Maladie (2006). Duży tom zawiera osiem pełnokolorowych ilustracji, wklejanych ręcznie w tłoczone w papierze ramki, oraz kilka grafik monochromatycznych. Mały natomiast zawiera sześć kolaży wydrukowanych bezpośrednio na papierze, z którego wykonane są obie książki. Niewątpliwą atrakcją zestawu jest emblemat z pająkami wygrawerowany laserowo na krążku z drewna egzotycznego, osadzonym w etui.

Każdy egzemplarz wydania kolekcjonerskiego Anansi Boys jest ręcznie sygnowany przez Neila Gaimana i Dagmarę Matuszak. Cena zestawu to 249 PLN. Do sprzedaży na WSK trafi tylko 12 zestawów. Rezerwacji można dokonać poprzez podany e-mail: arturwabik@tlen.pl


CD Jack za Atroposblog comments powered by Disqus