Premiera "Hardkorporacji" w klubie Punkt

3 marca 2008

12 marca (środa) o 21:00 w warszawskim Klubie Muzycznym "Punkt" (ul. Koszykowa 55) odbędzie się premiera nowego magazynu komiksowego "Hardkorporacja", podczas której zagrają Emazet/Procent (Szybki Szmal) oraz Milmnóstwo.

Muzyka i komiks, zatem nie może zabraknąć również Bitwy Komiksowej - otwarta scena - zapraszamy do udziału w bitwie wszystkich chętnych rysowników.

Na imprezie (wstęp 5 zł) będzie można zakupić magazyn "Hardkorporacja" oraz spotkać się z autorami projektu. HK będzie dostępny w cenie 12 zł.

HARDKORPORACJA:
Magazin Hardkorporacja ma być alternatywą dla polskich zinów i magazynów komiksowych. Alternatywę ma stanowić bezkompromisowy profil pisma i jego zawartość. Tutaj będzie można znaleźć komiksy, których nigdzie indziej nie można przeczytać (z powodu cenzury wielu redakcji). Bez cenzury, bez kompromisu, ostro i wprost. Celem jest również nawiązanie współpracy z grafficiarzami i stworzenie oddzielnego działu z fotkami najlepszych wrzut w kraju. Do tego wszystkiego publicystyka (poruszająca tematy kontrowersyjne, tutaj również obowiązuje zasada: zero kompromisu).

Hardkorporacja to: Paweł "Szaweł" Płóciennik, Piotrek "Jaszczu" Nowacki, Bartosz "Termos" Słomka, Filip "Fil" Wiśniowski, Filip Myszkowski, Paweł "Gierek" Gierczak, Maciek "Artmac" Łazowski, Bartosz Sztybor, Bartosz "Templer" Szymkiewicz, Przemysław "Gonzo" Pawełek, Tomek Płóciennik, Puzon, Tempzey, Michał "Procentee" Kosiorowski, Kamil "Szczurek" Szczurowski, Marek Oleksicki.

Strona: www.hardkorporacja.org

MILMNÓSTWO:
Kalisko-łódzki hiphopowy duet: Ceka (rap, muzyka) oraz Łukasz Górski (rap), debiutował na niezależnej scenie w 2005 roku internetową Epką "Chomik wypchany papierkami od gum do żucia", na której udzielił się m.in. OSTR.
Materiał szybko zyskał uznanie wielu słuchaczy, a także warszawskiego labelu 16Wersów, który zdecydował się podjąć współpracę z Milmnóstwo. Pod ich szyldem pod koniec stycznia ukazał się nowy album zespołu pt. Uwolnij Chomika.
Płyta tworzy przemyślaną całość, opartą na charakterystycznym i wciągającym pomyśle zespołu gdzie nie zabrakło gości (Mielzky, Benncart, Feelantrop, Hom Gotti, Dj Good Paul, Dj Qmak) i żywych instrumentów (bas, gitara: Adam Gordon, saksofon: Darek Koźlik).
W magazinie Hardkorporacja ukaże się komiks inspirowany płytą Uwolnij Chomika.

Strona: www.16wersow.pl/uwolnijchomika

EMAZET/PROCENT:
Emazet i Proceente to dwóch warszawskich raperów, którzy postanowili połączyć siły i stworzyć razem majstersztyk. Obaj nie są na polskiej scenie hiphopowej postaciami przypadkowymi. Emazet wraz z Szybkim Szmalem zadebiutowali na legalu albumem Enziskenzis (Promil 2001), Procent, niestrudzony fanatyk radia i freestyle'u, wszedł do gry z płytą Znaki Zapytania, która ukazała się w 2004 r. nakładem legendarnego wydawnictwa RRX. Z tego właśnie albumu pochodzi pierwszy utwór P.S.T. - pierwszy wspólny kawałek artystów. Rok później światło dzienne ujrzał nielegal EP: EmazetProcent. Krążek zyskał przychylność słuchaczy, a po dwóch latach od wydania EP: Emazet/Procent i SzSz Mixtape 2005, Proceente i Emazet nadciągają z nowym albumem Jedynaczka.

Strona: www.emazetprocent.com


CD Jack za Hardkorporacjablog comments powered by Disqus