Piotr Cieśliński w Marvel Comics!

22 kwietnia 2008

Legendarny łowca talentów Marvela, C.B. Cebulski, podczas zeszłorocznego ComicCon w San Diego ogłosił "ChesterQuest", czyli ogólnoświatowe poszukiwania utalentowanych 12 artystów, którzy dostaną szansę pracowania w Marvel Comics.

Trzy dni temu, podczas New York ComicCon Cebulski ogłosił, że tuzin artystów z projektu "ChesterQuest" został wybrany, jednak Marvel zdecydował się zatrudnić więcej niż oryginalnie planowanych 12 artystów.

"Oryginalny plan zakładał czteroczęściową antologię z trzema artystami w każdej części", mówił Cebulski, "Jednak znaleźliśmy zdecydowanie więcej talentów, niż się spodziewaliśmy".

Antologia nadal jest w planach, jednak Cebulski mówi, że Marvel jest pod tak silnym wrażeniem jakości prac, że dzięki "ChesterQuest" firma wynajęła 20 szkicowników (taki amerykański wymysł polegający na szkicowaniu planszy, na którą inna osoba nakłada tusz) oraz 4 twórców okładek, wśród których jest Piotr Cieśliński - wieloletni grafik i twórca okładek wydawnictwa Fabryka Słów, autor logotypu Gildii!

Cebulski zachęca wszystkich, którzy jeszcze nie wzieli udziału w ChesterQuest do wysłania swoich prac.

Zapytany o możliwość ponownego ogólnoświatowego poszukiwania talentów dla Marvel, Cebulski odpowiada, że jest to możliwe. "Marvel już poprosił mnie o ponowne przeprowadzenie rekrutacji, jestem jednak wyczerpany i będzie to musiał zrobić ktoś inny z wydawnictwa." - odpowiada.


CD Jack za Newsarama

:: Źródło ::blog comments powered by Disqus