Konkurs na rysunek lub komiks

17 stycznia 2009

Do 27 lutego 2009 r. można zgłaszać rysunki do konkursu Unia Europejska i obywatelstwo ogłoszonego przez Komisję Europejską. Zadaniem uczestników jest narysowanie jednostronicowego komiksu lub rysunku bez słów ilustrującego koncepcję obywatelstwa w UE.

Uczestnicy mają za zadanie zaprojektowanie własnego, jednostronicowego komiksu lub rysunku bez tekstu, który będzie prezentować ich wizję obywatelstwa w Unii Europejskiej.

Zachęcamy osoby powyżej 16 roku życia, a szczególnie uczniów, studentów i absolwentów szkół plastycznych i graficznych do udziału w konkursie.

Prace należy przesłać do 27 lutego, jednak najpierw należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny tutaj: www.eurocartoon.eu/registration

Pierwsza ocena prac zostanie przeprowadzona na szczeblu krajowym. Trzech finalistów wyłonionych w każdym kraju będzie uczestniczyć w ceremonii rozdania nagród, która odbędzie się 3 kwietnia 2009 r.

Następnie na szczeblu europejskim 27 laureatów krajowych zostanie zaproszonych do Brukseli, gdzie w dniach 9-11 maja 2009 r. jury oceniać będzie ich zwycięskie prace i wyłoni spośród nich trzech laureatów.

Podczas ceremonii rozdania nagród, której przewodniczyć będzie wiceprzewodniczący Komisji Jacques Barrot, laureatom wręczone zostaną nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio:
- 6000 euro (1. nagroda),
- 4000 euro (2. nagroda)
- 2000 euro (3. nagroda).

Najlepsze rysunki zostaną zaprezentowane na stronach internetowych przedstawicielstw Komisji w państwach członkowskich UE oraz na portalu Europa. Mogą również zostać wykorzystane w przyszłych kampaniach unijnych dotyczących obywatelstwa.

- Konkurs umożliwi nam aktywne włączenie do tego projektu uczestników mieszkających na terenie Unii Europejskiej, którzy niekoniecznie są jej obywatelami, i dzięki temu potraktowanie tematu obywatelstwa w bardzo szerokiej perspektywie - ocenił Jacques Barrot, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej odpowiedzialny za politykę sprawiedliwości, wolności i bezpieczeństwa.
W jego przekonaniu stawiając sobie pytanie dotyczące koncepcji obywatelstwa w Europie, dotykamy podwalin naszego życia w ramach Unii Europejskiej.
- Dlatego pragnę zaprosić wszystkich uczniów i studentów szkół plastycznych i graficznych w wieku od 16 lat, do zaprojektowania rysunku ilustrującego koncepcję obywatelstwa w Unii Europejskiej - mówi komisarz Barrot.


CD Jack za Eurocartoon

:: Źródło ::blog comments powered by Disqus