Albumy Tadeusza Raczkiewicza

20 sierpnia 2009

Dwa lata wakacjiWydawnictwo Ongrys, które kilka miesięcy temu zadebiutowało na rynku wydaniem komiksów z Kubusiem Piekielnym i Gapiszonem, planuje na październik premierę albumów zawierających komiksy Tadeusza Raczkiewicza, które publikowane były w "Świecie Młodych".

W pierwszej kolejności ma się ukazać tomik z adaptacjami powieści Juliusza Verne'a, zatytułowany (od dłuższej opowieści) Dwa lata wakacji. Oprócz komiksów w albumie będzie biografia Tadeusza Raczkiewicza oraz Juliusza Verne'a, a także spisy komiksów. Posłowiem tomik opatrzył dr Krzysztof Czubaszek - prezes Polskiego Towarzystwa Juliusza Verne'a, które to razem z portalem Gildia.pl jest patronem wydania.

Wydanie kolekcjonerskie

Tradycyjnie dla najbardziej wymagających miłośników komiksów Tadeusza Raczkiewicza wydawnictwo Ongrys przygotowało wydanie kolekcjonerskie. Antologia będzie zawierała niemal wszystkie komiksy, które ukazały się w "Świecie Młodych (z wyłączeniem przygód Tajfuna oraz Kuśmidra i Filo). Zatytułowana będzie - również od jednej z opowieści - Tajemnica czerwonego Tepee.

Tak jak w przypadku Kubusia Piekielnego wydanie kolekcjonerskie bedzie wydrukowane w mniejszym nakładzie. Będzie je można kupić w wydawnictwie, na targach komiksowych oraz w komiksowych sklepach specjalistycznych. Jeśli chodzi o zawartość - oprócz komiksów w tomiku znaleźć będzie można galerię ilustracji, biografie Tadeusza Raczkiewicza oraz Juliusza Verne'a, wywiad z rysownikiem, a także spisy komiksów. Będzie też kilka alternatywnych wersji plansz komiksowych w stosunku do tych, które znamy ze "Świata Młodych".

Od 1 września będą przyjmowane rezerwacje na wydanie kolekcjonerskie - podobnie jak to było w przypadku Kubusia Piekielnego.

Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi będzie możliwość spotkania się z autorem powyżej wymienionych komiksów.


CD Jack za Ongrysblog comments powered by Disqus