"Fantasy Komiks" się zmienia

1 grudnia 2010

Najnowszy tom antologii "Fantasy Komiks" wygląda inaczej niż poprzednie. Jest droższy (29,99 zł), jednocześnie zawiera mniej stron (132). W roku 2011 antologia będzie się ukazywać jako dwumiesięcznik. Co istotne - zaprzestajemy dystrybucji w kioskach. Kolejne tomy będzie można kupić WYŁĄCZNIE w Empikach w dziale prasy oraz w księgarniach, w szczególności w internetowych i specjalistycznych - ich listę zamieścimy 15 grudnia na www.quki.pl/fantasykomiks.

Niestety, antologia "Fantasy Komiks" nie znalazła dostatecznej liczby czytelników, abyśmy mogli kontynuować jej wydawanie w dotychczasowej formule. Podwyżka podatku VAT, która nastąpi od stycznia 2011 roku, również wpływa na zyskowność tego przedsięwzięcia wydawniczego. Wydawanie antologii było próbą poszerzenia polskiego rynku komiksowego, dotarcia - dzięki niskiej cenie i w miarę szerokiej dystrybucji - do nowych czytelników, fanów nie tylko komiksów, ale też literatury i gier fantasy. Udało się to tylko częściowo. Sprzedajemy FK więcej niż jakiegokolwiek innego komiksu (oprócz Thorgala). Otrzymaliśmy mnóstwo pozytywnych maili od osób, które nie kupują komiksów, a zostały fanami antologii. Jednak ta liczba jest niedostateczna, by nadal dystrybuować FK kanałami prasowymi (wymagającymi dużych nakładów i generującymi wysokie zwroty niesprzedanych, zniszczonych egzemplarzy), w dotychczasowej cenie.

Mamy świadomość, że zmiany te nie spodobają się Czytelnikom. Jednak jest to jedyny sposób, aby utrzymać antologię na rynku. Mamy nadzieję, że większość z Państwa zostanie z nami - 2 pełne komiksowe albumy + kilkadziesiąt stron innych komiksów za niespełna 30 złotych to wciąż zdecydowanie najtańsza propozycja komiksowa w Polsce. Nadal wybieramy do antologii najlepsze i najpopularniejszy serie fantasy z rynku frankofońskiego. Jeśli uda się nam w miarę utrzymać czytelnictwo, jest możliwy powrót do cyklu miesięcznego i stopniowa rozbudowa antologii.

W tomie 8 "Fantasy Komiks" proponujemy Państwu dwa odcinki najpopularniejszych serii z FK - Rozbitkowie z "Ythaq" i "Sloka".

Przedstawiamy też dwie nowości: "Wyprawę Alunysa" i "Krasnoludy".

W świecie Troy - oprócz sztandarowych serii (Lanfeust, Trolle) - rozgrywa się też wiele innych opowieści, tworzących kolekcję Legendy Troy. Bohaterką "Wyprawy Alunysa" jest młoda studentka z Akademii w Eckmul, która bardzo pragnie zostać mędrcem, mimo że kobietom zabrania tego prawo. Jak zwykle w komiksach Arlestona, mamy przygodę, czary, niezwykłe stwory z dalekich krain i niewymuszony humor.

Drugą nowością są stripy "Krasnoludy" opowiadające o przygodach walecznych karłów, które w domu, przy żonach, tracą wiele ze swej odwagi. Seria ta rozgrywa się w tym samym uniwersum co "Gobliny" i operuje podobnym rodzajem humoru.

Zapraszamy do lektury i prosimy o pozostanie z nami.

Redakcja Fantasy Komiks

blog comments powered by Disqus