Komiks duetu Śledziu/KRL w warszawskim "Soul"

21 grudnia 2010

W nowopowstałym magazynie "Soul", który dystrybuowany jest w warszawskich lokalach, pojawił się wspólny projekt komiksowy Michała Śledzińskiego i Karola Kalinowskiego zatytułowany Na Jedno Pub. Jest to seria pasków, które umieszczone są na większości stron pisma i tworzą jedną historię. Pierwszy numer "Soul" ukazał się na początku grudnia zaś kolejny ma być dostępny w połowie stycznia i od tego czasu prawdopodobnie będzie wydawany jako dwutygodnik. Od styczniowego numeru być może zwiększy się również ilość stron, a co za tym idzie również ilość stripów publikowanych w magazynie. Według słów Michała istnieje pomysł na wprowadzenie perforacji, dzięki której będzie można oddzielić komiks od pisma tworząc w ten sposób swoistą książeczkę.

Seria opowiada historię małego, lokalnego pubu, naprzeciw którego powstał wielki klub Disco Hero, przez co pub stracił klientów. Ostała się jedynie najwierniejsza mu garstka barowych ciem. Co odcinek ekipa stara się przywrócić lokalowi klientelę za pomocą różnych, cwanych chwytów (np. gali bokserskiej, jak to ma miejsce w 1. epizodzie). Gatunkowo to klasyczna humorystyczna seria w konwencji cartoonu.

Twórcy tego projektu podzielili pomiędzy siebie obowiązki: Karol Kalinowski odpowiada za scenariusz, projekt graficzny postaci oraz szkic, natomiast sam koncept na serię należy do Michała Śledzińskiego, tak samo jak tusz, kolor i redakcja.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus