Zapowiadamy wystawę ilustracji komiksowej Krzysztofa Chalika

20 sierpnia 2011

W listopadzie, w Księgarni Traffic Club na ul. Brackiej 25 w Warszawie zostanie zorganizowana wystawa ilustracji komiksowej Krzysztofa Chalika - grafika, ilustratora, rysownika komiksów, który obecnie mieszka i pracuje w Londynie. Jego praca, wysłana na konkurs zorganizowany przez FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju) i WBK Bank Zachodni na komiks o tematyce ekonomicznej, zdobyła III miejsce i specjalne wyróżnienie od Jacka Fedorowicza i Tomasza Bagińskiego. Teraz Krzysztof pracuje nad multimedialnym komiksem Leanne, będącym spin-offem do historii Torkila Aymore'a, bohatera serii Gamedec Marcina Przybyłka, oraz nad komiksem Shadow Healer dla jednego z amerykańskich wydawnictw.

W trakcie wystawy będzie można zobaczyć obrazy w klimatach filmów Davida Lyncha, Alfreda Hitchcocka i Alexa Proyasa, wprowadzające oglądającego w dziwny świat; z jednej strony niepokojący i mroczny, ale równocześnie silnie przyciągający.

Zostaną zaprezentowane pojedyncze obrazy, fragmenty komiksowych historii oraz projekty okładek komiksów. Wszystkie prace są równocześnie zilustrowane muzyką, którą będzie można posłuchać w Księgarni Traffic Club w czasie trwania wystawy.

Poza tym organizatorzy planują zaprezentować nowość, która od jakiegoś czasu pojawia się w Internecie - komiks multimedialny z animacjami i podkładem dźwiękowym.

Muzykę do tego projektu i do wszystkich obrazów Krzysztofa Chalika stworzył kompozytor Robert Letkiewicz. Hipnotyzujące dźwięki idealnie zgrywają się z ilustracją, stając się uzupełnieniem przedstawionej historii, co działa na widza jeszcze silniej.

Robert Letkiewicz ukończył Music Composition for Film and TV w Berklee College of Music i zdobywał swoje umiejętności, ucząc się u wielu słynnych artystów-kompozytorów muzyki filmowej.

Współpracuje on z Krzyśkiem Chalikiem i Marcinem Przybyłkiem przy tworzeniu Leanne, do której robi animacje i pisze muzykę. Stworzył też podkład dźwiękowy do serii Gamedec - jego płyta Gamedecverse jest dostępna na stronie autorskiej Marcina Przybyłka www.gamedeczone.pl. Jego najnowsza płyta - Spaceport - miała swoją premierę w trakcie tegorocznego XVIII Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy, organizowanego przez Fundację Solaris.

Oficjalne otwarcie wystawy planowane jest na 26 października jednak szczegółowe informacje na temat wernisażu oraz potwierdzenie tej daty zaprezentujemy Wam w późniejszym terminie.

Portal Gildia.pl jest oficjalnym patronem medialnym tego wydarzenia.

Strona Krzysztofa Chalika: www.kchalik.com
Strona Roberta Letkiewicza: www.robertletkiewicz.com


CD Jack za Traffic Club

:: Źródło ::blog comments powered by Disqus