Przygotowania do "Władczyni lasów"

21 czerwca 2013

Ruszyły przygotowania do nakręcenia fanowskiego filmu inspirowanego serią Thorgal o przygodach Wojowniczej Podróżniczki i jej bandy, który opatrzony został tytułem Władczyni lasów. Projekt realizowany jest przez duet artystyczny Siostry Bui.

Zdjęcia do filmu odbywać się będą w podlubelskiej wsi w drugiej połowie lipca.

Za kamerą staną Mai Bui-Ngoc i Severine Walter. W rolach głównych wystąpią: Chi-chi Ude jako Wojownicza Podróżniczka, Magdalena Kielar, Marta Suzin oraz Włodzimierz Dembowski. W projekcie wezmą również udział adeptki Szkoły Wachlarzy założonej przez Julię Bui-Ngoc i Katarzynę Stefanowicz. Muzykę skomponują Ifi Ude, Jarosław Jóźwik oraz Agnieszka Mendel. Scenografią zajmie się Zofia Lubińska. Za charakteryzację i kostiumy odpowiadać będzie Kamila Czerwińska.

Rekwizytami zajmie się rzeźbiarz Przemysław Pietrzak. Wciąż trwa kompletowanie ekipy.

Film zostanie nakręcony w skonstruowanym specjalnie na jego potrzeby archaicznym języku pradawnych Słowian, opartym przede wszystkim o język staro-cerkiewno-słowiański. Przekładem scenariusza zajęła się ukrainistka i tłumaczka książek fantasy Iwona Czapla.

Gdyby ktoś zechciał wesprzeć fanowski projekt zainspirowany postacią stworzoną przez autorów Thorgala, może zgłosić się do Sióstr Bui.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus